Zwierzęta w przedszkolu – Kuna

Zwierzęta i dziecko to dobre połączenie. Zdaniem psychologów posiadanie psa lub chomika uczy malca odpowiedzialności i empatii. Dlatego w naszym przedszkolu zwierzęta zagościły na stałe – mamy rybki i króliczka Żaczka. Jak co miesiąc naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Fundacji „Puchaczówka” ze swoją podopieczną KUNĄ. Dzieci dowiedziały się, że to mały drapieżny ssak. Kuna domowa ma około 50 cm długości, nie licząc ogona. Brązowe futerko z białą plamą na piersi pozwala odróżnić ją od kuny leśnej, której plama jest żółtawa. Kuna domowa potrafi skakać na odległość 3 m, a do tego świetnie się wspina. Ostre zęby i silne łapy pozwalają jej sforsować niejedną przeszkodę na drodze do ciepłego, zacisznego poddasza. Gdy już się u ciebie zadomowi, poczyna sobie bardzo zuchwale. Kuny przemykają po osiedlowych ulicach, myszkują w budynkach, a do tego podejrzewane są o przegryzanie przewodów w samochodach. Dzieci z zachwytem przyglądały się małej istotce. Kto nas odwiedzi za miesiąc?