Podsumowanie września

Podsumowanie września.

Pierwsze dni września były dla wszystkich przedszkolaków dużym przeżyciem. Starszaki z chęcią wróciły po wakacjach do swoich ulubionych pań, kolegów, koleżanek oraz zabawek. Maluszki przechodziły w tych dniach adaptację, podczas której dzieciom i ich rodzicom towarzyszyły wielkie emocje. Pierwsze rozstania, wyczekiwanie oraz łzy sprawiły, że nie był to łatwy czas w życiu przedszkola. Jednak z upływem czasu maluszki zaczęły wykonywać pierwsze prace plastyczne, śpiewać piosenki, poznawać nowych kolegów i koleżanki. Łezki zastąpił uśmiech i chęć do fajnej zabawy.

Po wakacjach wróciliśmy także do naszych cyklicznych „Spotkań z muzyką”. Tym razem nasze przedszkole odwiedzili muzycy grający na fortepianie. Było muzycznie i jak zawsze bardzo ciekawie. Na koniec przedszkolaki podziękowały za koncert gromkimi brawami.

19 września odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk pt. „Podwodny świat”. Aktorzy, którzy do nas przyjechali zaciekawili dzieci barwnym, wesołym przedstawieniem o ośmiorniczce Irence i jej urodzinowych przygodach. Przedszkolaki mogły brać czynny udział w teatrzyku, gdyż raz po raz ktoś był wybierany do tańca bądź odegrania krótkiej roli, a to się bardzo dzieciom podoba.

W dniach 23-30 września w naszym przedszkolu królowały rozmaite gry, zabawy i konkurencje sportowe, gdyż obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu #BEACTIVE pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. W każdej z grup, po śniadanku, przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami czynnie brały udział w przygotowanych konkurencjach sportowych dostosowanych do wieku: biegały na czas, rozgrywały mecze piłki nożnej, skakały przez płotki, rzucały do celu. Celem tej akcji było propagowanie sportowego stylu życia już od najmłodszych lat. W zdrowym ciele-zdrowy duch.

Pod koniec miesiąca grupy „Słoneczek” i „Żabek” wybrały się na zorganizowaną wycieczkę do Wrocławia na przedstawienie teatralne pt. „Wilk i zając”. Przedszkolaki uwielbiają wycieczki, gdyż największą frajdę sprawia im jazda autokarem 😉

W tym roku szkolnym wznowiliśmy w naszym przedszkolu zajęcia robotyki a także zajęcia judo. Odbyły się już pierwsze i wszystkie dzieci były zachwycone. Uczestniczyły z wielkim zaangażowaniem i skupieniem a po skończonych zajęciach już dopytywały kiedy będą następne.

Zapraszamy do galerii.