Podsumowanie września

 

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego mamy już za sobą. Nie było łatwo! Wszyscy odczuwaliśmy ciężar adaptacji. Maluchy wylewały tony łez, rodzice przeżywali ciężkie  rozstania a  panie miały pełne ręce roboty z jednymi i z drugimi! 🙂 Zarówno dzieci jak i dorosłych trzeba było uspokajać. Z upływem kolejnych dni płacze milkły i zaczynała się fajna zabawa. Dzieci uczyły się pierwszych przedszkolnych piosenek, malowały i wyklejały pierwsze „dzieła sztuki”, które zawisły na tablicach w szatni. W pozostałych grupach tj. „starszakach” królowały na zajęciach jesienne owoce i warzywa. Dzieci wraz ze swoimi Paniami robiły soki i sałatki. Kosztowały i smakowały pyszne witaminki, aby być zdrowym cały rok!

 

20 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu to święto uczciliśmy zabawami sportowymi i muzycznymi.. Mniejsze przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z chustą Klanzą. Zajadaliśmy zdrowe smakołyki, popijaliśmy soczki i śpiewaliśmy piosenki…hm…na co dzień też tak się bawimy…więc u nas Dzień Przedszkolaka trwa cały rok!

We wrześniu gościliśmy artystów- muzyków z cyklicznym programem pt. „Spotkania z muzyką”. Tematem przewodnim tego odcinka była jesień. Jak zawsze było bardzo muzycznie i wesoło.