Podsumowanie września

Podsumowanie września.

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego mamy już za sobą. Nie było łatwo! Wszyscy odczuwaliśmy ciężar adaptacji. Maluchy wylewały tony łez, rodzice przeżywali ciężkie  rozstania a  panie miały pełne ręce roboty z jednymi i z drugimi! 🙂 Zarówno dzieci jak i dorosłych trzeba było uspokajać. Z upływem kolejnych dni płacze milkły i zaczynała się fajna zabawa. Dzieci uczyły się pierwszych przedszkolnych piosenek, malowały i wyklejały pierwsze „dzieła sztuki”, które zawisły na tablicach w szatni. W pozostałych grupach tj. „starszakach” królowały na zajęciach jesienne owoce i warzywa. Dzieci wraz ze swoimi Paniami robiły soki i sałatki. Kosztowały i smakowały pyszne witaminki, aby być zdrowym cały rok!

Nasze przedszkole propagując ochronę środowiska zorganizowało  „Akcję- Segregację”. W każdej grupie odbyły się zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, co to jest segregacja odpadów i po co się ją wykonuje. Następnie  przedszkolaki przy sprzyjającej  wrześniowej pogodzie wyszły poza teren przedszkola, aby posprzątać świat.  Zorganizowaliśmy także wycieczkę autokarową do lasu w Janikowie. Podczas wycieczki także poruszaliśmy tematy związane z ochroną środowiska i segregacją odpadów, a Pani leśniczy opowiadała też o żyjących w naszych lasach zwierzątkach oraz o ciekawej roślinności. Jednak największą atrakcją wycieczki okazało się ognisko i pieczenie kiełbasek. Po nakarmieniu wszystkich małych brzuszków  wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola.

20 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu to święto uczciliśmy zabawami sportowymi i muzycznymi.. Mniejsze przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z chustą Klanzą oraz w naszej przedszkolnej zumbie. Zajadaliśmy zdrowe smakołyki, popijaliśmy soczki i śpiewaliśmy piosenki…hm…na co dzień też tak się bawimy…więc u nas Dzień Przedszkolaka trwa cały rok!

We wrześniu gościliśmy artystów- muzyków z cyklicznym programem pt. „Spotkania z muzyką”. Tematem przewodnim tego odcinka była jesień. Jak zawsze było bardzo muzycznie i wesoło. Jednak największe emocje i zainteresowanie wzbudzili nasi niecodzienni goście, a mianowicie alpaki. Gościliśmy panią psycholog- terapeutę, która wraz ze swoimi dwoma alpakami prowadzi alpakoterapię… przedszkolaki mogły pogłaskać zwierzęta a nawet się do nich przytulić, co też bardzo chętnie czyniły.