Podsumowanie stycznia

Styczeń obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Odwiedzili nas aktorzy z teatrzykiem pt. „O chłopcu z drewna”. Dzieje Pinokia zostały przedstawione w nieco  inny sposób, niż każdy przedszkolak zna, ale bardzo się wszystkim podobało przedstawienie i już czekamy na następne.

Aktorzy to nie jedyni  goście odwiedzający nasze przedszkole. W cyklicznych „Spotkaniach z muzyką” przedszkolaki miały okazję poznać wspaniały instrument, jakim jest flet. Przy jego akompaniamencie świetnie wszyscy się bawili, wszak to karnawał i też taka tematyka towarzyszyła temu spotkaniu.

Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się odwiedziny przedstawicieli Fundacji „Puchaczówka”. Co miesiąc przywożą do nas ciekawe zwierzątko, aby dzieci mogły zobaczyć i obcować choć z namiastką dzikich zwierząt. Tym razem była u nas kuna. Od razu zdobyła serca przedszkolaków, gdyż pokazała swój żywotny temperament.

W tym miesiącu przedszkolaki wybrały się też na wycieczkę do Wrocławia do teatru, aby obejrzeć przedstawienie pt. „W krainie Króla Lwa”. Piękna scenografia, ciekawa oprawa muzyczna i czasem prześmieszna gra aktorska zachwyciły nasze maluchy. Z żywym zainteresowaniem śledziły akcję, nawet bojąc się czasem troszeczkę. Jak zawsze, bajka zakończyła się szczęśliwie i o strachu już nie mogło być mowy. W drodze powrotnej, w autokarze, przedszkolaki zmęczone nadmiarem wrażeń ucinały sobie drzemkę.

Najmłodsze dzieci z grupy „Delfinków” zaprosiły do przedszkola swoich rodziców i dziadków na wielkie święto- swoje pierwsze przedstawienie. Były to Jasełka oraz wierszyki i życzenia dla babci i dziadziusia. Choć jeszcze troszkę onieśmielone ale dały z siebie wszystko i występ udał się wyśmienicie. Zachwytom i radości nie było końca…

W tym miesiącu zorganizowaliśmy również przedszkolne konkursy: z wiedzy matematycznej dla starszych Żaków oraz „Wiem i potrafię” dla maluchów. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki potrafią sobie świetnie radzić z trudnymi i podchwytliwymi zadaniami, a sam udział w konkursach uczy je tego, jak się wygrywa i przegrywa.