Podsumowanie stycznia

Podsumowanie stycznia

W tym roku zima jest dla nas łaskawa i nawet czasem sypnęła  troszkę śniegiem. Wtedy nasze przedszkolaki porzuciły zabawki w salach i ochoczo popędziły na plac zabaw. I choć noski troszkę czerwone z zimna i spodnie mokre od śniegu to wcale nie przeszkadzało w śnieżnej zabawie. Udało się nawet ulepić bałwana i porzucać śnieżkami ale najlepiej wychodziło dzieciom turlanie się z górki na pazurki 😊.

W naszym przedszkolu odbyły się pokazowe zajęcia  judo oraz taneczne. Dzieciom bardzo się podobały, bo niecodziennie jest okazja obserwować jak judoka wykonuje słynny skłon zwany rei czy rzut na matę. Dziewczynkom bardzo spodobały się taneczne figury hip-hop oraz obroty i podskoki. Takie zajęcia odbywać się będą dla dzieci już od lutego i wciąż zapisy trwają. Zapraszamy.

W styczniu wznowiliśmy cykliczne „Spotkania z muzyką”. Już zdążyliśmy zatęsknić za muzyczną zabawą i poznawaniem instrumentów. W tym miesiącu gościliśmy muzyków ze skrzypcami. Jak zawsze było zabawnie a przedszkolaki podziękowały za występ gromkimi brawami.

Przedszkolaki bardzo kochają swoje babcie i dziadków. Zapewne okazują to często, ale 21 i 22 stycznia to szczególna okazja do tego, aby jeszcze bardziej i mocniej im to pokazać . W tym roku wierszyki, piosenki, podziękowania i życzenia prezentowały na nagranych filmikach a później w domu zapewne oglądały razem z babcią i dziadkiem.

Największym i najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem w tym miesiącu był oczywiście bal karnawałowy. 29 stycznia już od rana w przedszkolu słychać było zachwyty dzieci. Przybywały piękne księżniczki, dzielni super bohaterowie a nawet policjanci, Indianie i dinozaury. Ach, co to był za bal…następny już za rok😉.

Zapraszamy do galerii zdjęć.