Podsumowanie października

Podsumowanie października.

 

W październiku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne z liści, ludziki z kasztanów, pacynki z korzeni marchwi, pietruszki czy nawet selera.

Ogłoszony został także konkurs rodzinny na pracę przestrzenną pt. „Jesienne wesołe dynie” a jego rozstrzygnięcie nastąpiło pod koniec miesiąca. Każdy przedszkolak, który wykonał z rodzicami pracę na konkurs został nagrodzony. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przedszkolnych konkursach.

 

7 października młodsze grupy „Misiów” oraz „Motylków” wybrały się do Wrocławia, do KOLEJKOWA. Zwiedzając ruchome  makiety kolejowe świetnie się bawiły, co było głównym celem wycieczki. W drodze powrotnej, w autokarze, opowiadały sobie nawzajem czego mogły dotknąć i czym się pobawić. Natomiast starszaki w tym samym dniu wybrały się do oławskiego Kina Odra na projekcję edukacyjnych bajek w ramach Programu Edukacyjnego „Kino przedszkole”. Te spotkania odbywać się będą cykliczne dla starszych grup, z czego dzieciaki bardzo się cieszą.

 

W tym miesiącu „Spotkania z muzyką” także nawiązywały do tematyki jesiennej. Instrumentem przewodnim był fagot. Dzieci poznały jego budowę i fantastyczne brzmienie.

Muzycy to nie jedyni goście, którzy odwiedzili nas w tym miesiącu. Otóż przyjechali do nas aktorzy z teatrzykiem „Wesoła szkoła”, który bardzo przedszkolakom się podobał. Był zabawny i bardzo muzyczny.

 

Niecodzienni goście zawitali do nas pod koniec miesiąca. Mianowicie odwiedziły nas Jeże! W ramach Akcji „Las wokół Nas” z Fundacji Świętego Huberta przyjechał do nas opiekun tych wspaniałych zwierząt wraz z dwoma jeżykami. Przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się a nawet dotknąć!

 

W ramach akcji „Bądź bezpieczny na drodze” do naszego przedszkola przybyli także policjanci, którzy przeprowadzili prewencyjną pogadankę z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na przejściu dla pieszych oraz o tym jak zachować się w przypadku zgubienia się w sklepie czy w tłumie.

 

Pod koniec miesiąca odbył się długo oczekiwany Bal Jesienny. W całym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo i żółto! Na Sali balowej wirowały dynie, pląsały grzybki, podskakiwały wiewióreczki i jeżyki. Uwielbiamy takie akcje! Zapraszamy już za rok!!!

 

Zapraszamy do galerii:)