Podsumowanie października

W październiku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne z liści, ludziki z kasztanów.

Ogłoszony został także konkurs rodzinny na pracę przestrzenną pt. „Parasol Pani Jesień” a jego rozstrzygnięcie nastąpiło pod koniec miesiąca. Każdy przedszkolak, który wykonał z rodzicami pracę na konkurs został nagrodzony. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przedszkolnych konkursach.

 

Starszaki na początku października wybrały się do oławskiego Kina Odra na projekcję edukacyjnych bajek w ramach Programu Edukacyjnego „Kino przedszkole”. Te spotkania odbywać się będą cykliczne dla starszych grup, z czego dzieciaki bardzo się cieszą.

 

Cykliczne „Spotkanie z muzyką” także nawiązywały do tematyki jesiennej. Instrumentem przewodnim był PUZOM. Dzieci poznały jego budowę i fantastyczne brzmienie.

W dniu Edukacji Narodowej nasze nauczycielki przygotowały specjalną niespodziankę dla naszych najmłodszych. Przedszkolaki mogły zasiąść na „widowni”  i obejrzeć wspaniałe przedstawienie Juliana Tuwima „Lokomotywa„. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały inscenizację, głośno się śmiały z zabawnych scen. Na uwagę zasługuje również ich spostrzegawczość – bez problemu rozpoznały wszystkie występujące w przedstawieniu Panie.

Pod koniec miesiąca odbył się długo oczekiwany Bal Jesienny. W całym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo i żółto! Na Sali balowej wirowały dynie, pląsały grzybki, podskakiwały wiewióreczki i jeżyki. Uwielbiamy takie akcje!