Podsumowanie października

Podsumowanie października.

 

Jesień w pełni zagościła już w naszym przedszkolu. Choć pogoda w kratkę, to jednak staramy się korzystać z jej uroków. Przedszkolaki uwielbiają zbierać kasztany na placu zabaw i chować do kieszeni. Mówią, że zabierają do domu, dla mamy 🙂 Często też wychodzimy na spacer do pobliskiego parku i podziwiamy piękno dynamicznie zmieniającej się, jesiennej przyrody.

 

W nawiązaniu do pory roku ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszy „Kapelusz Pani Jesień”. Nie zawiedliśmy się na naszych przedszkolakach oraz ich rodzicach. Wykonano wiele pięknych prac, którymi udekorowaliśmy hol naszego przedszkola. Oczywiście wszystkie prace nagrodziliśmy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

 

6 października gościliśmy muzyków w ramach cyklicznych „Spotkań z muzyką”. Tym razem przy akompaniamencie pięknie brzmiącej wiolonczeli poznawaliśmy nowe jesienne piosenki oraz muzyczne zabawy.

 

7 października mieliśmy kolejnych gości. Przyjechały do nas Panie z ogromną ilością sznurka, wełny, patyków i gwoździ. Uczyliśmy się robić makramy. Choć trudna to sztuka, to nasze zdolne przedszkolaki poradziły sobie nadzwyczaj dobrze.

Ale to nie jedyne warsztaty, jakie odbyły się w tym miesiącu. Zaproponowaliśmy dzieciom zajęcia z dynią. Przedszkolaki wytwarzały dyniowe cudaki przy pomocy swoich pań. Powstały naprawdę fajne ludy, może troszeczkę straszne ale o to właśnie chodziło:)

 

W październiku świętujemy i doceniamy pracę wszystkich nauczycieli podczas Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku przewrotnie, to nauczyciele przygotowali przedstawienie dla swoich dzieci. Wystawiliśmy „Rzepkę”. Śmiechu było co niemiara, bo jakże to niecodzienny widok dla dzieci, kiedy ich ulubiona Pani przebrana za dziadka albo za kurkę pląsa po scenie w rytmie muzyczki z Benny Hilla 🙂

 

Cały miesiąc realizowaliśmy program edukacyjny pt. „Uczymy dzieci programować”. W każdej grupie odbywały się świetne zajęcia kodowania i programowania dostosowane do wieku. Chcemy, aby nasze przedszkolaki poprzez takie właśnie zajęcia nabywały kompetencji matematycznych potrzebnych w dalszej nauce w szkole jak i w codziennym życiu.