Podsumowanie lutego

Bal karnawałowy to wydarzenie, którego przedszkolaki wyczekiwały już od początku roku. Snuły marzenia i plany za kogo się przebiorą. 3 lutego nadszedł długo wyczekiwany moment, kiedy zagrała muzyka. Na parkiecie szaleństwom nie było końca! Wspaniale bawiły się Elsy z Krainy Lodu, przepiękne księżniczki, dzielni rycerze, strażacy i policjanci. Następny bal już za rok! :))

Jak co miesiąc, nasze przedszkole odwiedzili wspaniali artyści  w cyklu „Spotkania z muzyką”. Tym razem Żaki poznały gitarę klasyczną. Było troszkę rockowo ale też i melancholijnie. Jak zawsze wszystkie przedszkolaki doskonale się bawiły i nagrodziły artystów gromkimi brawami. Jednak muzycy to nie jedyni goście odwiedzający nas w tym miesiącu. Żaki, wraz ze swoimi Paniami, miały okazję zobaczyć podwodny świat oceanu. Wspaniałą oceaniczną faunę i florę mogliśmy podziwiać za sprawą Mobilnego Oceanarium. Ta wspaniała multimedialna projekcja odbywała się w jednej z sal w specjalnym namiocie co dzieciom bardzo się podobało.

10 lutego w Oławskim Centrum Sztuki  przedszkolaki z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie baletowe pt; „Księżniczka na ziarnku grochu”. Sztukę ze świetną choreografią i piękną scenografią, wystawiała miejscowa szkoła baletowa Ośrodka Kultury, do której uczęszczają miedzy innymi dziewczynki z naszego przedszkola. Bardzo miło było zobaczyć je na scenie… kto wie, może za kilka lat będą już światowej sławy primabalerinami.

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. No i się zaczęło… w holu przy wejściu przywitała dzieci dekoracja z czasów prehistorycznej jury i kredy. Ogromne i te troszkę mniejsze dinozaury szczerzyły zębiska i stroszyły pióra i pazury. W każdej grupie, podczas zajęć i zabaw słychać było odgłosy i ryk gadów. Emocji nie było końca, wszak dinozaury to jedne z ulubionych postaci i choć budzą lęk to jednak są bardzo ciekawe dla dzieci.

W lutym dzieci zaprosiły swoje Babcie i  Dziadków na przedstawienia z okazji ich święta. Chociaż te uroczystości odbyły się z opóźnieniem, emocji i wzruszeń było co nie miara. Żaki pięknie recytowały wiersze i  wspaniale śpiewały a na koniec wręczyły Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.