Podsumowanie lutego

 

Zima w lutym zapewniła nam sporo śniegu i siarczystego mrozu. Mogliśmy korzystać i korzystaliśmy z jej uroków. Każda grupa wychodziła do ogrodu przedszkolnego albo na górkę, aby zaczerpnąć rześkiego powietrza a także oddać się szaleństwom na śniegu.

W tym miesiącu, podczas Dnia Bezpiecznego Internetu, przedszkolaki dowiedziały się jak działa Internet, do czego nam wszystkim służy i jakie zagrożenia niesie za sobą. W każdej grupie Panie przygotowały różne projekcje i zajęcia poświęcone głównie zagrożeniom internetowym oraz jak działać, by być bezpiecznym w Internecie.

W cyklicznych „Spotkaniach z muzyką” przeżywaliśmy powtórkę z balu karnawałowego. Zaproszeni muzycy przenieśli nas niemalże do Rio de Janeiro😊. Zagrali i zaśpiewali przedszkolakom tak skocznie i gorąco, że nie sposób było usiedzieć. Wszystkie dzieci i nawet Panie oddały się gorącym, karnawałowym rytmom.

W lutym przypadł w tym roku Tłusty Czwartek. Żaden pączek, chruścik i upieczony przez nasze przedszkolaki słodziutki goferek się nie zmarnował. Wszyscy pałaszowali ze smakiem i bez wyrzutów sumienia, że pójdzie w boczki😊.

W naszym przedszkolu działała też Poczta Walentynkowa. Przedszkolaki mogły wykonać piękną kartkę dla swojej ulubionej koleżanki lub ulubionego kolegi i wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. Oczywiście zainteresowanie akcją było ogromne, bo przecież w przedszkolu ma się samych ulubionych kolegów. Nasza skrzynka zapełniła się bardzo szybko po same brzegi wspaniałymi kartkami i laurkami a ich adresaci wprost nie mogli pomieścić  ich w swoich plecaczkach😊.

Jaskinia, dinozaury i wspaniała dżungla w holu przedszkola zafascynowały wszystkich podczas Dnia Dinozaura. Przedszkolaki, ubrane na zielono, przez cały dzień bawiły się w tireksów, diplodoków i stegozaury…miały też okazję zamienić się w paleontologów i poszukać, odkopać kości i skamieliny w głębokim piasku…jednak najwięcej emocji wzbudził wielki, dmuchany dinozaur, przy którym dzieci pozowały do zdjęć wydając „przerażające”😊odgłosy zamierzchłych gadów.

Zapraszamy  Galeria