Podsumowanie listopada

Podsumowanie listopada

Choć ograniczenia związane z pandemią nie pozwalają nam przyjmować gości to w przedszkolu nie można było narzekać na nudę. Panie przygotowały szereg ciekawych zajęć związanych z wydarzeniami przypadającymi w listopadzie. Już 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki mogły w tym dniu zaszaleć z rekwizytami bajkowymi a także przebrać się za ulubioną postać. Nawet Panie na chwilę stały się księżniczkami, liskiem czy myszką Minnie:)

Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy troszkę inaczej niż w ubiegłych latach. Żadna z grup niestety nie mogła iść pod Pomnik Losów Ojczyzny, aby złożyć pamiątkowe kwiaty. Jednak lekcję patriotyzmu trzeba było odrobić. W tym celu przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski, wykonały flagi biało- czerwone oraz kotyliony. Wspólnie zaśpiewaliśmy też piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Towarzyszyła temu podniosła atmosfera, którą uwieczniliśmy nagrywając film dla rodziców.

Dlaczego pada deszcz? Jak zrobić burzę w słoiku? Czemu elektryzują nam się włosy? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas Dnia Wynalazcy. W każdej grupie Panie przygotowały wiele ciekawych zajęć, podczas których przedszkolaki samodzielnie mogły wykonać telefon ze sznurka i kubeczków, burzę w słoiku czy też ciecz niutonowską. Przelewały się obficie farbki, olej, ocet i woda. Ten dzień był bardzo emocjonujący!

W naszym przedszkolu  uczymy się, że serdeczność i uśmiech na co dzień nic nie kosztuje a może zdziałać wiele dobrego. Jeszcze bardziej dbamy o taką atmosferę w Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Wszystkie przedszkolaki tego dnia rozdawały uśmiechy, wykonywały prace plastyczne, np. drzewo życzliwości. Na nim to zawiesiliśmy wiele karteczek o magicznej mocy. Były na nich śmieszne minki, uśmiechy i dobre słowa.

25 listopada wszystkie nasze pluszowe niedźwiadki obchodziły swoje święto. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego misia. Niektóre z nich miały postać osiołka, małpki lub prosiaczka czyli były „misiopodobne” :-). Zabawom i konkurencjom sportowym z misiami nie było końca! Najtrudniej było zjeść z talerzyka miodek, nie używając rąk. Po fajnych zabawach można było sobie zrobić zdjęcie w misiowej fotobudce razem ze swoją przytulanką.

Listopad zakończył się tradycyjnie już wróżbami andrzejkowymi. W każdej grupie odbyło się przekuwanie papierowych serduszek, ustawianie butów na progu itp Zaciemnione okna i zapalone świece stworzyły nastrój, przy którym podekscytowane maluchy dowiadywały się kim będą w przyszłości albo gdzie pojadą w podróż:)) Ten dzień obfitował w moc wrażeń i dobrą zabawę.