Podsumowanie grudnia

Podsumowanie grudnia.

Choinki, bombki, światełek blask…pierniki, kartki, prezenty. Grudzień upłynął nam w bardzo świątecznej atmosferze. Dzieci wraz ze swoimi Paniami przygotowywały jasełkowe wystąpienia, wypiekały pachnące i smakowite ciasteczka. Każdy przedszkolak z niecierpliwością wyczekiwał wizyty Świętego Mikołaja. Wspaniały gość przybył z dalekiej Laponii z wielkim workiem prezentów. Przycupnął przy kominku, częstując się ciasteczkami, rozdawał dzieciom paczki. Była radość ale też pewne onieśmielenie, wszak niecodziennie widuje się tak zacnego gościa:)

W tym miesiącu Mikołaj nie był jedynym gościem. Odwiedzili nas też muzycy z programem pt. „Spotkanie z muzyką. Wigilijne granie na zawołanie”. Przedszkolaki jak zawsze bawiły się świetnie a artystów nagrodziły gromkimi brawami. Przybyli do nas także artyści z teatrzykiem pt. „Bałwankowe Święta”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się gdzie i jak spędzają święta bałwanki.

W grudniu najstarsze przedszkolaki z grup IV, V, VI wybrały się na koncert do Oławskiego Ośrodka Kultury zatytułowany „Kraina Lodu”. Była to interaktywna zabawa dla każdego. Dzieci mogły pośpiewać, potańczyć, pomalować buźki. Dużo muzyki, śmiechu, zabawy.

Tuż przed świętami odbyły się także Przedstawienia Jasełkowe, w których brali udział mali artyści. Przygotowania trwały cały miesiąc, więc wszystko musiało się udać:)  W bożonarodzeniowej scenerii, na tle szopki, choinek, przy dźwiękach pianina śpiewano kolędy, mówiono wierszyki dla Jezuska i grano mu na instrumentach. Atmosfera była wzruszająca, a do wspólnego kolędowania dołączyli rodzice i nauczyciele.