Podsumowanie grudnia

Ostatni miesiąc roku 2021 to przede wszystkim święta Bożego Narodzenia, jednak zanim Nasze przedszkolaki zasiadły do stołu wigilijnego miały okazję uczestniczyć  w wielu ciekawych wydarzeniach. Grudzień rozpoczął się od niecierpliwego czekania na wizytę Świętego Mikołaja. Przyszedł on do wszystkich dzieci 8 grudnia.  Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja, który przyniósł ze sobą duży worek z prezentami. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z nimi trochę, spytał czy były grzeczne i poprosił, by zaśpiewały dla Niego świąteczną piosenkę.

Jak co miesiąc, nasze przedszkole odwiedzili wspaniali muzycy w cyklu „Spotkania z muzyką’, tym razem usłyszeliśmy dźwięki fletu.  Było radośnie ale i też melancholijnie Jak zawsze wszystkie dzieci doskonale się bawiły i nagrodziły artystów gromkimi brawami.

2 grudnia w Oławskim Kinie Odra dzieci z najstarszej grupy uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Kino Przedszkole”. Tym razem rozmawialiśmy o „Trudnych chwilach w życiu rodziny – to nie koniec świata”.

Okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu upływał w bardzo radosnej atmosferze. Ostatnie dni przed świętami dzieci spędziły na wspólnych działaniach, kolędowaniu, przygotowaniu ozdób świątecznych, jak i na pieczeniu pierników.