Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 🙂 Od samego rana czekało na dzieci wiele niespodzianek. Przystrojony korytarz na parterze wzbudził uśmiech na wszystkich twarzach. W tym roku po raz kolejny został przygotowany Stragan Życzliwości, smaczne przekąski, jabłka, żółte balony. Cieszyły się dużym powodzeniem. Słoneczka opowiedziały sobie, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów”. Na zakończenie wykonaliśmy słoneczko ŻYCZLIWOŚCI.
Tęczowe Nutki tego dnia rozmawiały na temat: jakie cechy człowieka świadczą o tym,że jest on życzliwy. Wiedzieliśmy, że dotyczy to miłych, pomocnych, dobrych ludzi. Ważne jest również stosowanie zwrotów grzecznościowych, które stanowią także kodeks życzliwego przedszkolaka 🙂 Dzieci wykonały także DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI. Przy tej okazji każdy przedszkolak wypowiadał miłe słowa drugiej osobie. Była to wspaniała nauka życzliwości i koleżeństwa 🙂Misie i Delfinki są bardzo życzliwymi dziećmi, więc świętowały również Dzień życzliwości i pozdrowień. Tego dnia oprócz mówienia wszystkim miłych rzeczy dzieci podarowały swój promienny uśmiech w fotobudce. Żabki i Motylki na zajęciach dowiedziały się, co oznacza bycie dla kogoś miłym i życzliwym. Wspólnymi siłami opracowali siatkę skojarzeń życzliwości. Pani wręczyła wszystkim dzieciom Ordery życzliwości. W holu przygotowano także miejsce, na którym wyeksponowano Złotą Księgę Dobrych Uczynków, do której każdy mógł się wpisać.

Zapraszamy do GALERII   zdjęć.