Ciekawe spotkania w przedszkolu – FARMACEUTA

W ramach propagowania zdrowego stylu życia odbyło się w spotkanie Panią Martą Toczek farmaceutą, która na początku przeczytała dzieciom bajkę o witaminach przyłączając się tym samym do realizowanego w naszym przedszkolu programu Cała Polska czyta dzieciom.
Następnie Pani Marta przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Pani Marta opowiedziała także o preparatach witaminowych dostępnych w aptece, a także zwróciła uwagę na fakt, że urozmaicona dieta bogata w owoce i warzywa zapewnia nam wystarczającą ilość witamin. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Interesującym doświadczeniem było wykonywanie maści recepturowej. Dzieci z pomocą Pani Marty z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu składniki potrzebne do jej zrobienia. Po wykonaniu maści pani farmaceutka przełożyła ją do pudełeczka, a następnie opisała jej zawartość. Tak starannie przygotowaną maścią przedszkolaki mogły posmarować swoje dłonie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zdrowe marcheweczki. W ramach wdzięczności przedszkolaki wręczyły podziękowanie za wartościowe i pełne atrakcji zajęcia. Dziękujemy!