Podsumowanie roku przedszkolnego 2020/2021

Podsumowanie roku szkolnego.

 

Kolejny rok szkolny za nami. Choć upływał nam w dobie pandemii, z licznymi ograniczeniami, to mimo wszystko nie brak w nim było ciekawych zajęć, imprez i wydarzeń.

Jak zawsze miesiąc wrzesień wprowadził do przedszkola nowych wychowanków, którzy poprzez zabawy muzyczno-ruchowe adaptowali się do nowych warunków ich życia. W tym roku grupa maluszków oswoiła się z przedszkolem nader szybko 😊.

W nawiązaniu do malowniczego klimatu jesieni został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy „Kapelusz Pani Jesieni”. Prace wykonane przez przedszkolaki i ich rodziców ozdobiły hol przedszkola wszystkimi barwami jesieni. Było bardzo pięknie…

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku świętowaliśmy przewrotnie. To nauczyciele przygotowali przedstawienie dla swoich wychowanków. Wystawiliśmy „Rzepkę”. Śmiechu było co niemiara, bo jakże to niecodzienny widok dla dzieci, kiedy ich ulubiona Pani przebrana za dziadka albo za kurkę pląsa po scenie w rytmie muzyczki z Benny Hilla :).

Na pewno na długo w pamięci naszych przedszkolaków pozostał Dzień Postaci z Bajek. W szaro-bury listopadowy dzień, nasze przedszkole mieniło się wielobarwnymi bajkowymi dekoracjami a dzieci zamieniły się w super bohaterów ze swoich ulubionych bajek i kreskówek. Zorganizowana zabawa taneczna pozwoliła na wyzwolenie wielu pozytywnych emocji.

Równie emocjonujący okazał się Dzień Wynalazcy. W każdej grupie Panie przygotowały wiele ciekawych zajęć z wykorzystaniem eksperymentów. Przedszkolaki samodzielnie wykonywały telefon ze sznurka i kubeczków, ciecz niutonowską a także burzę w szklance wody.

W minionym roku szkolnym obchodziliśmy jeszcze Dzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego  przedszkolaki dowiedziały się jak działa Internet, do czego nam wszystkim służy i jakie zagrożenia niesie za sobą. W każdej grupie Panie przygotowały różne projekcje i zajęcia poświęcone głównie zagrożeniom internetowym oraz jak działać, by być bezpiecznym w Internecie.

Okazją do wspaniałej zabawy i wykonania efektownej dekoracji w holu był Dzień Dinozaura. Jaskinia, dinozaury i wspaniała dżungla  zafascynowały wszystkich. Przedszkolaki, ubrane na zielono, przez cały dzień bawiły się w tireksów, diplodoków i stegozaury…miały też okazję zamienić się w paleontologów i poszukać, odkopać kości i skamieliny w głębokim piasku…jednak najwięcej emocji wzbudził wielki, dmuchany dinozaur, przy którym dzieci pozowały do zdjęć wydając „przerażające” odgłosy zamierzchłych gadów.

Choć obostrzenia pandemiczne nie pozwoliły na osobisty udział rodziców oraz babć i dziadków w przedstawieniach z okazji ich święta, to przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i razem ze swoimi Paniami przygotowały piękne i wzruszające występy pełne życzeń i okraszone gromkim śpiewem. Wysiłek ten został uwieczniony na krótkich filmach, które na pewno pozostaną na długo w rodzinnych archiwach.

Jak zawsze najwięcej emocji wzbudził Bal Karnawałowy.  29 stycznia już od rana w przedszkolu słychać było zachwyty dzieci. Przybywały piękne księżniczki, dzielni super bohaterowie a nawet policjanci, Indianie i dinozaury. Posileni pysznym śniadankiem swoje taneczne talenty pokazywały na specjalnie udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej.

Wiosna, ach to Ty…Oczywiście przywitaliśmy ją bardzo kolorowo i głośno podczas korowodu 22 marca. Nie zapomnieliśmy w tym dniu też o osobach dotkniętych Zespołem Downa. W naszym przedszkolu stwarzamy wiele okazji do tego, aby uczyć się, że inny nie znaczy gorszy. Tak też działo się podczas pierwszego dnia wiosny i dlatego każdy z nas przyszedł do przedszkola w dwóch różnych kolorowych skarpetkach.

W drugiej połowie roku wznowiliśmy cykliczne „Spotkania z Muzyką”. Zorganizowane zajęcia taneczne, szachowe oraz judo przyczyniały się do nieustającego rozwoju naszych przedszkolaków w zakresie edukacji muzycznej, matematycznej oraz sportowej. Taki też był Dzień Dziecka. Przy akompaniamencie skocznej, wesołej muzyki dzieci pokonały szereg sportowych konkurencji. Mogły też pokazać rozmaite talenty robienia ogromnych baniek mydlanych, malowania na foli streczowej a na deser rozsmakowywały się w słodziutkiej wacie cukrowej.

Piękna, wiosenna pogoda zachęciła nas też do zorganizowania wycieczek. Starszaki pojechały do Wioski Indiańskiej a młodsze dzieci do Ranczo Gać. Przygotowane atrakcje wycieczkowe wzbudziły wiele pozytywnych emocji i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Nadszedł też czas rozstania najstarszych przedszkolaków ze swoimi ukochanymi Paniami…Przygoda z przedszkolem na zawsze zapada w pamięci dzieci…Te wszystkie zabawy z rówieśnikami, chwile radosne ale też i te trudne pozostaną już tylko wspomnieniem. Pobyt w naszym przedszkolu dostarczył dzieciom przede wszystkim fajnej zabawy ale też przyczynił się do optymalnego przygotowania do dalszej drogi jaką jest szkoła. Życzymy zatem sukcesów i tych dużych ale też i tych całkiem małych wszystkim naszym absolwentom.