Archiwum wydarzeń

 

 

Uwaga wyniknagrodai akcji "Gazety Wrocławskiej" PRZEDSZKOLE NA MEDAL

Z radością informujemy, że Przedszkole Niepubliczne Żak w Oławie

zajęło II MIEJSCE W POWIECIE OŁAWSKIM W KATEGORII PRZEDSZKOLE ROKU 2018

ORAZ  I MIEJSCE W OŁAWIE.

Pozostałe kategorie:

- NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO ROKU 2018 - I MIEJSCE W POWIECIE OŁAWSKIM: Anna Zawiślak-Szyler        (PN ŻAK)

- GRUPA PRZEDSZKOLNA ROKU 2018 - II MIEJSCE W POWIECIE OŁAWSKIM:

"Motylki" (PN ŻAK)

Za wszystkie głosy serdecznie dziękujemy!


 Podsumowanie czerwca.

      Jak co miesiąc, odbyła się zumba dla dzieci, samodzielne przygotowanie zdrowych i smacznych kanapeczek oraz przedszkolny "Dzień bez cukru i słodyczy". Wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.

     8 czerwca nasze przedszkole wraz z innymi oławskimi placówkami oświatowymi przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu Polski w masowym czytaniu, organizowanej przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole".Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły swoją ulubioną książeczkę i wyruszyliśmy na Rynek czytać "Oławskiemu Kogutowi". Choć w akcji uczestniczyły przeważnie dzieci szkolne, to nasze Żaki także zostały zauważone i docenione przez organizatorów i Pana Burmistrza.

        W sobotę 9 czerwca odbyła się spartakiada "Sprawna Rodzinka". Celem imprezy było propagowanie aktywności fizycznej wśród przedszkolaków i ich rodziców oraz aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Piknik rozpoczął się wspólną rozgrzewką w rytm muzyki do piosenki "Chocolade", w której wzięli udział rodzice, dzieci i personel PN Żak, wszyscy w obowiązkowych strojach sportowych. Zabawa była bardzo udana, a dzieciom najbardziej podobała się rywalizacja z rodzicami. Dla wszystkich sportowców oprócz medali został przygotowany poczęstunek w postaci ciast, napojów, grilla oraz atrakcje, takie jak: zamki dmuchane i malowanie twarzy, kręcenie talerzy i przejażdżka na kucyku! Wszystkim mamom dziękujemy za pyszne ciasta!

      19 czerwca odbyły się cykliczne i ostatnie przed wakacjami "Spotkania z muzyką". Tym razem zawitali do nas artyści grający na pianinie.Oczywiście tematem przewodnim były wakacje i bezpieczne zachowanie podczas róznych wyjazdów i zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki jak zawsze dobrze się bawiły i nagradzały artystów gromkimi brawami.

       Czerwiec to czas podsumowań całego roku szkolnego ale też czas pożegnań z najstarszymi przedszkolakami. Tym razem uroczystość pożegnalną zorganizowaliśmy w Ośrodku Kultury dla grupy "Motylków", "Rybek" i kilku osób z "Kaczuszek". Przedszkolaki przygotowały program artystyczny, który zaczęły od uroczystego poloneza, następnie zaprezentowały wiersze i piosenki w języku niemieckim i angielskim. Rodzicom łezka w oku się zakręciła. W końcu to już nie przedszkolaki, ale przyszli uczniowie ostatni raz występują w przedszkolu. Po oficjalnej części nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród oraz podziękowania.

       Dla młodszych dzieci zorganizowaliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali w przedszkolu. Każda grupa pochwaliła się króciutkim programem artystycznym a następnie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

Życzymy udanych wakacji! :)


 

Podsumowanie maja.

      Jak co miesiąc, w pierwszy czwartek, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Smakowite kanapeczki z szyneczką, serkiem i pełne zdrowych warzyw migiem znikały z talerzyków. Odbyły się także cykliczne, bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. A dzień 8 maja ogłosiliśmy w naszym przedszkolu ”Dniem bez cukru i słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.

     W tym miesiącu na cykliczne "Spotkania z muzyką" zawitali do nas muzycy z kontrabasem. Dzieci poznały budowę tego instrumentu, posłuchały wspaniałego brzmienia i oczywiście brały też udział w różnych muzycznych zabawach przygotowanych przez naszych gości.

     W maju odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.W dwóch najmłodszych grupach „Słoneczek" i "Żabek" połączono je z pasowaniem na przedszkolaka. Wszystkie grupy przygotowały piękne programy artystyczne. Wierszyki dla mamy i taty, piosenki o nich i dla nich wywoływały u rodziców nie tylko radość ale i wzruszenie. Potem były życzenia i rozdanie zrobionych przez dzieci prezentów oraz uściski ukochanych rodziców.

     Chyba największym wydarzeniem tego miesiąca okazał się IV Przedszkolny Bieg Żaka. Odbył się on 25 maja w parku miejskim. Celem imprezy było propagowanie sportu wśród najmłodszych.Żaki pokonywały trasy zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Wśród starszaków rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż każdy chciał pokazać kolegom na co go stać. Trzeba było przeprowadzić eliminacje i biegi finałowe, które wyłoniły zwycięzców. I choć nie każdy mógł wygrać to wszystkie Żaki dobrze się bawiły a na koniec dostały pamiątkowe dyplomy, medale i slodkie niespodzianki.

     Ponieważ Dzień Dziecka przypada w długi weekend nasze Żaki świętowały go już 29 maja na wycieczce do "Loopy's World". To największa sala zabaw, która znajduje się na Wrocławskich Bielanach. Szaleństwom nie było końca! Dzieciaki sprytnie pokonywały wszelkie przeszkody i ślizgawki. A gdy już troszkę się zmęczyły, posilały się pysznymi drożdżówkami i orzeźwiającą lemoniadą.W drodze powrotnej w autokarze zmęczenie dało o sobie znać i prawie wszystkie przedszkolaki ucinały sobie drzemkę. Najmłodsza grupa "Słoneczka" także świetnie bawiła się w oławskiej sali zabaw "Figloraj". Choć powrotny spacer troszkę się maluchom dłużył, to i tak dzielnie się spisały i na obiadek punktualnie zdążyły:))

      30 maja zostały przeprowadzone zajęcia w grupach pt."Inny- nie znaczy gorszy". Celem tych zajęć było pokazanie przedszkolakom, że na świecie żyją ludzie niepełnosprawni ruchowo, niewidomi czy też głusi, i że są takimi samymi ludźmi jak my. Dzieci poznały pojęcie tolerancji i szacunku do każdego człowieka bez względu na pochodzenie i kolor skóry.

Zapraszamy do galerii :))


Podsumowanie kwietnia.

     Kwiecień przywitał nas przepiękną, słoneczną i ciepłą pogodą. Przedszkolaki mogły wreszcie pobawić się na placu zabaw upragnionymi zabawkami do piasku. Chłopcy wyciągali kopary i ciężarówki a dziewczynki bawiły się wózkami dla lalek, hula hop i grały w gumę.

     W tym miesiącu odwiedzili nas aktorzy Teatru "Urwis" z przedstawieniem pt. "Sklep z zabawkami". Główna bohaterka Joasia nie szanowała zabawek i bardzo je psuła. Leżały smutne w kącie a ona nieustannie grała na tablecie. Wszystko zmieniło się za sprawą baletnicy Beatki oraz Pana sprzedawcy ze sklepu zabawkowego. W tajemnicy przed Joasią naprawili jej zabawki. Joasia na nowo odkryła to, jak fajnie jest bawić się zabawkami i grać w gry planszowe. Wszystkie przedszkolaki także przyznały, że najbardziej lubią bawić się zabawkami ze swoimi kolegami i koleżankami i że granie w gry na tablecie nie wpływa korzystnie na dzieci. Przyjechali do nas także artyści z comiesięcznym programem "Spotkań z muzyką". Tym razem dzieci poznały piękne brzmienie i budowę fletu. Wszyscy razem śpiewali piosenki o wiośnie i jak zawsze było bardzo muzycznie i wesoło.

     W naszym przedszkolu odbyły się też "Warsztaty gry na bębnach afrykańskich" dla grupy "Jagódek", "Kaczuszek", "Rybek", i "Motylków". Przedszkolaki mogły zobaczyć jak takie bębny wyglądają, brzmią a następnie same wygrywały przeróżne, dzikie rytmy.

     W kwietniu nasze Żaki odwiedziły Oławskie Centrum Sztuki, bowiem wybraliśmy się na przedstawienie teatralne pt. "Nowe szaty króla". Wszystkie dzieci uważnie śledziły akcję, gdyż ta była bardzo dynamiczna a dzięki temu budziła zainteresowanie najmłodszych widzów. Przedstawienie bardzo się podobało, a dzieci nagrodziły aktorów owacją na stojąco.

     Grupy "Rybek" i "Motylków" wybrały się do Oławskiej Szkoły Muzycznej, gdzie specjalnie dla naszych przedszkolaków został przygotowany koncert. Swoje umiejętności prezentowały dzieci i młodzież ucząca się grać na różnych instrumentach. Pięknie brzmiały skrzypce, trąbka, wiolonczela, flet i fortepian. Żaki wsłuchane w muzykę raz po raz nagradzały młodych artystów gromkimi brawami.

      Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się także do oławskiego schroniska dla zwierząt. Mogliśmy tam zobaczyć jak mieszkają bezdomne psy i koty. Przekazaliśmy wszystkie dary zgromadzone podczas zbiórki w naszym przedszkolu i wyprowadziliśmy pieski na spacer, co okazało się wielką frajdą dla dzieci.

     W tym miesiącu dzieci z grupy "Słoneczek", "Żabek" oraz "Jagódek" wzięły udział w konkursie wiedzy ogólnej przedszkolaka- „Wiem i potrafię”, zaś najstarsze grupy uczestniczyły w konkursie matematycznym. Celem było wspieranie i rozwijanie uzdolnień matematycznych dzieci. Na zwycięzców czekały dyplomy i małe upominki.

     20 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Ziemi. Od rana wszyscy uczyli się segregacji śmieci, robili plakaty o ratowaniu zanieczyszczonej planety, a potem zakasali rękawy i wzięli się za sprzątanie terenu najbliższej okolicy. Dzieci spisały się na medal i szybko uzbierały kilka worków pełnych śmieci. Tego typu akcje mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska.

     Ten miesiąc grupa „Motylków” i "Rybek" zakończyła wizytą na oławskim Rynku. Uczestniczyliśmy w prelekcji Straży Miejskiej na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, na przejściu dla pieszych oraz właściwego zachowania się w przypadku ataku psa. Dzieciaki słuchały z uwagą, ale też wykazały się sporą wiedzą w tych tematach. Na koniec wszystkie dzieci dostały przydatne odblaski.


Podsumowanie marca.

      8 marca grupy IV-VI wybrały się na wspaniałe wydarzenie do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncert zatytułowany "Pory roku w muzyce"został zagrany specjalnie dla dzieci i przybliżył utwór Vivaldiego w sposób odrobinę niekonwencjonalny, co bardzo spodobało się jakże przecież wymagającej publiczności.

     W marcu dało się odczuć atmosferę oczekiwania na upragnioną wiosnę. Wszystkie wydarzenia i działania nastawione były na jej rychłe przyjście. W każdej grupie przedszkolaki wykonywały ozdoby i dekoracje wiosenne. Prace plastyczne wystawione w galeriach obfitowały w pierwsze wiosenne kwiatki i inne oznaki wiosny. Każda grupa wykonała też Marzannę symbolizującą odchodzącą zimę. 21marca ulicami oławskiego rynku przeszły wszystkie Żaki uzbrojone w grzechotki w barwnym Korowodzie i w ten sposób uczciły przyjście upragnionej wiosny. Tego dnia każdy z nas pokazał też, że integruje się z osobami z Zespołem Downa ubierając dwie różne skarpetki. Obchodziliśmy bowiem Światowy Dzień Zespołu Downa.

      Natomiast 22 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Wszyscy w przedszkolu ubraliśmy się na niebiesko. Grupa "Rybek" przygotowała z tej okazji krótkie przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków o tym, czym dla nas jest woda, jak ważna jest w codziennym życiu, a także o tym , że brakuje jej milionom ludzi na całym świecie.

      W tym miesiacu nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatrzykiem p.t."Bajeczna Księga" oraz muzycy z comiesięcznym programem "Spotkań z muzyką", którzy zaprezentowali wspaniałe "Wielkanocno-Wiosenne Show z piosenkami". Jak zwykle wszystkie przedszkolaki dobrze się bawiły i nagrodziły artystów gromkimi brawami.

       Przez prawie cały miesiąc przedszkolaki przynosiły przepiękne dekoracje świąteczne na konkurs na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną. Prace były wyjątkowo piękne i pomysłowe. O wyborze najlepszych zadecydowało głosowanie, w którym brała udział cała społeczność przedszkolna..

     Ostatnim wydarzeniem tego miesiąca był Pierwszy Przedszkolny Konkurs "Mam Talent". Zgłosiło się do niego kilkoro śmiałych i utalentowanych dzieci. W dwóch kategoriach wiekowych pochwaliły się jak śpiewają, recytują wiersze, tańczą a nawet, że znają już tabliczkę mnożenia! Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych nagród i zachęcamy do wziecia udziału w następnych edycjach :))


Podsumowanie lutego.

Bal karnawałowy to wydarzenie, którego przedszkolaki wyczekiwały już od początku roku. Snuły marzenia i plany za kogo się przebiorą. 5 lutego nadszedł długo wyczekiwany moment, kiedy zagrała muzyka. Na parkiecie szaleństwom nie było końca! Wspaniale bawiły się Elsy z Krainy Lodu, przepiękne księżniczki, dzielni rycerze, strażacy i policjanci. Następny bal już za rok! :))

Dzień później odbyły się Warsztaty kulinarno-edukacyjne dla dwóch najstarszych grup, podczas których dzieci razem ze swoimi paniami i pod okiem instruktorki- kucharki wykonywały „kulki mocy” z kaszy jaglanej, miodu i wiórek kokosowych. Poczęstunek wystawiony był do degustacji dla wszystkich Rodziców.

W lutym dzieci z grup "Kaczuszek", "Rybek" i "Motylków" zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na przedstawienia z okazji ich święta. Chociaż te uroczystości odbyły się z opóźnieniem, emocji i wzruszeń było co nie miara. Żaki pięknie recytowały wiersze i wspaniale śpiewały a na koniec wręczyły Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.              

Do naszego przedszkola zawitali także inni goście. Odwiedzili nas aktorzy z teatrzykiem pt. "Morska przygoda", a także muzycy w ramach cyklicznych "Spotkań z muzyką". Zaprezentowali nam pięknie brzmiący instrument, jakim jest altówka. Jak zawsze wszystkie przedszkolaki doskonale się bawiły i nagrodziły artystów gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)                                                             

Tekst: Agnieszka Mastalerz


Podsumowanie stycznia.

W tym miesiącu nasze przedszkolaki świetnie bawiły się na Wystawie Klocków Lego we Wrocławiu. Wszystko bardzo się podobało, wszelkie budowle oraz najmniejsze detale ale największy zachwyt wzbudziła postać Roberta Lewandowskiego w naturalnych wymiarach :)

W naszym przedszkolu często bawimy się w teatr, w tematyczne zabawy, w których dzieci wcielają się w różne role. Często też gościmy aktorów małych teatrzyków dziecięcych. W tym miesiącu grupy "Kaczuszek", "Rybek" i "Motylków" obejrzały piękną bajkę w oławskim kinie. "Byczek Fernando" wzbudził w dzieciach emocje i nawet łzy wzruszenia, bo jak w każdej bajce dobro wygrało ze złem.

Wspaniałą zabawę zapewniła naszym przedszkolakom oławska pizzeria La Fontana. Warsztaty poświęcone nauce wyrabiania pizzy okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci własnoręcznie formowały placki, nakładały ulubione dodatki i nakrywały do stołu. Z wielkim apetytem pałaszowały swoje pizze i wypijały soczek. Na zakończenie uzyskały pamiątkowy medal pizzermana!

W styczniu nie mogło zabraknąć uroczystości związanych z Dniem Babci i Dziadka. Grupy maluszków zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedstawienia Jasełkowe. Były wierszyki, piosenki i życzenia płynące prosto z małych serduszek oraz własnoręcznie wykonane prezenty.

W naszym przedszkolu przez cały miesiąc miała miejsce akcja „Dokarmiamy zwierzęta zimą”, podczas której zbierano artykuły mające wesprzeć podopiecznych oławskiego schroniska dla zwierząt. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy przynieśli niezbędne artykuły i tym samym nie pozostali obojętni wobec bezdomnych kotków i piesków.

Pod koniec miesiąca odbyły się cykliczne Spotkania z muzyką pt. "Róg czy Waltornia?"

Zapraszamy do galerii :)


Podsumowanie grudnia.

Grudzień upłynął nam w niezwykle miłej, świątecznej atmosferze. W całym przedszkolu rozbrzmiewał śpiew kolęd i pastorałek. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami wykonywały ozdoby choinkowe, świąteczne dekoracje oraz gwiazdkowe prezenty dla rodziców. Sam Święty Mikołaj odwiedził nas i przywiózł wszystkim grzecznym dzieciom piękne prezenty. Przedszkolaki z wypiekami na twarzy śpiewały „mikołajowe” piosenki i wyjątkowo grzecznie czekały na przybycie świątecznego gościa. Wszyscy chcieli pokazać Mikołajowi, że zasłużyli na niespodzianki!

Jak co roku nasze przedszkole zaangażowało się w zbiórkę darów w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom i tym dużym i tym najmniejszym za hojność i otwarte serca.

Tuż przed świętami odbyły się przedstawienia Jasełkowe. Przygotowania małych aktorów trwały cały miesiąc, więc wszystko musiało się udać:) W pięknej, świątecznej scenerii, na tle szopki, choinek, przy dźwiękach pianina śpiewano kolędy, mówiono wierszyki dla Jezuska i grano Mu na instrumentach. Atmosfera była wzruszająca, a do wspólnego kolędowania dołączyli rodzice i nauczyciele. Na zakończenie życzyliśmy sobie nawzajem pięknych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!


Podsumowanie listopada ...

Listopad obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Na początku miesiąca dzieci samodzielnie przygotowały sobie śniadanie wg własnego pomysłu. Odbyły się też cykliczne zajęcia Zumby oraz jak co miesiąc- prozdrowotny „Dzień bez cukru i słodyczy”. Również nasi goście, którzy przyjechali z teatrzykiem pt." Witaminki i jarzynki" edukowali nasze Żaki. Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu o zdrowym odżywianiu. W najmłodszych grupach odbyły się także warsztaty kulinarno-edukacyjne, podczas których maluchy razem ze swoimi paniami   i pod okiem instruktorki- kucharki wykonywały „kulki mocy” z kaszy jaglanej, miodu i wiórek kokosowych. Poczęstunek wystawiony był do degustacji dla wszystkich Rodziców.

Jak co roku, w przeddzień Święta Niepodległości starsze Żaki z grupy "Motylków" oraz "Rybek" udały się pod Pomnik Losów Ojczyzny, żeby złożyć przygotowane wiązanki kwiatów i upamiętnić kolejną rocznicę tak ważnego dla Polaków 11 listopada. Całe przedszkole udekorowano wykonanymi przez dzieci biało-czerwonymi flagami podkreślającymi patriotyczny nastrój w tym dniu.

           Także w listopadzie grupy "Jagódek" i "Kaczuszek" wybrały się do oławskiej Szkoły Muzycznej, gdzie specjalnie dla nas został przygotowany koncert. Swoje umiejętności prezentowały dzieci i młodzież ucząca się grać na różnych instrumentach: skrzypce, fortepian, trąbka, flet poprzeczny, perkusja, wiolonczela i akordeon. Żaki nauczone uważnego słuchania podczas comiesięcznych „Spotkań z muzyką”, grzecznie wysłuchały koncertu, klaskały w rytm muzyki, a na koniec nagradzały młodych muzyków gromkimi oklaskami.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był Światowy Dzień Życzliwości, który przypadał 21 listopada. Można było na specjalnej makiecie pozdrowień umieścić kolorowe serduszko z miłym słowem, bądź rysunkiem oraz poczęstować się ciasteczkami upieczonymi przez grupę "Motylków". Każdy dla każdego w przedszkolu starał się być bardzo miłym i sympatycznym.

25 listopada wszystkie nasze pluszowe niedźwiadki obchodziły swoje święto. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego misia. Niektóre z nich miały postać osiołka, małpki lub prosiaczka czyli były „misiopodobne” :-). Zabawom i konkurencjom sportowym z misiami nie było końca! Najtrudniej było zjeść z talerzyka miodek, nie używając rąk.

Na comiesięcznym "Spotkaniu z muzyką" zaprezentował się saksofon. Jego piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu a dzieci z chęcią brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Muzyka łagodzi obyczaje:))

Bardzo ciekawy projekt badawczy sfinalizowała grupa „Kaczuszek”. Dzieci poznawały wszystkie zagadnienia związane z „Drzewem”. W trakcie badań mierzyły objętość drzew, poznawały różne ich gatunki, różnorodne liście, dowiadywały się o sadzeniu i wycince drzew oraz przyswoiły wiele, wiele innych ważnych wiadomości. Na zakończenie projektu odbyła się prezentacja dla rodziców prac i zdjęć oraz występ artystyczny.

Listopad zakończył się tradycyjnie wróżbami andrzejkowymi. W każdej grupie odbyło się" lanie wosku", przekuwanie papierowych serduszek i ustawianie butów na progu itp . Zaciemnione okna i zapalone świece stworzyły nastrój, przy którym podekscytowane maluchy dowiadywały się, kim będą w przyszłości albo gdzie pojadą w podróż:)) Ten dzień obfitował w moc wrażeń i dobrą zabawę.

Zapraszamy do galerii >>>


Podsumowanie października ...
      Październikowe "Spotkania z muzyką" były w tym miesiącu trochę nietypowe. Nie przyjechał do nas żaden instrument. Tym razem tematyka spotkania była poważna: odblaski i kamizelki na drodze, bezpieczne zachowanie w ruchu ulicznym oraz znaki drogowe. Wszystko to zostało przedstawione przedszkolakom za pomocą muzyki oraz wielu ciekawych rekwizytów.
      W naszym przedszkolu często zachęcamy dzieci do zabawy w teatr, przybliżamy im zagadnienia z nim związane, odkrywamy tajniki sceny, zapraszamy aktorów z miniteatrami...bywa wtedy bardzo zabawnie i wesoło. W tym miesiącu przedszkolaki miały okazję zobaczyć teatr przez duże T. Wybraliśmy się do Oławskiego Centrum Sztuki na przedstawienie pt. "Roszpunka". Dla dzieci było to wielkie przeżycie. Zadziwiały je kostiumy, scenografia, piękna gra świateł ale chyba najbardziej wspaniala gra aktorów na deskach prawdziwej sceny. Żywo reagowały na zachętę aktorów, aby śpiewać i dobrze się bawić.
      Grupa III "Jagódki" wybrała się na wycieczkę do Wrocławia, aby zobaczyć "Kolejkowo". Zwiedzała ruchome makiety kolejowe świetnie się przy tym bawiąc, co było głównym celem wycieczki. W drodze powrotnej, w autokarze, dzieci opowiadały sobie nawzajem czego mogły dotknąć i czym się pobawić.
      Tak jak w poprzednich miesiącach odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia Zumby, prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię. Dzieci z ogromną werwą i zapałem, starają się wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, dając upływ swoim emocjom i nieskończonej energii. Odbyły się również lubiane przez dzieci zajęcia z robotyki. W czasie zajęć dzieciaki zadziwiały swoimi zdolnościami, determinacją i cierpliwością. Na koniec zajęć, jak zawsze wszystko co programowały i konstruowały zaczynało działać. Dzieci z ogromną niecierpliwością, czekają na kolejne wyzwania.
      Nie zapomniano również, o cyklicznych zajęciach i pogadankach na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc "Dnia bez cukru i słodyczy". Żaki już doskonale wiedzą, do czego prowadzi nadmierne spożywanie słodyczy, więc bez żadnych problemów potrafią rezygnować z ulubionych przysmaków.
Zapraszamy do galerii:)


Podsumowanie września...

Rozpoczęliśmy kolejny rok przygód i zabaw w przedszkolu, a także miesiąc adaptacji nowych Żaczków. Jak zawsze początki bywają trudne. Nie obyło się bez łez i tęsknoty w przy pierwszych rozstaniach. Jednak fajne zabawki, troskliwe panie i ciekawe zajęcia sprawiały, że dziecięce smutki szybko ustępowały miejsca uśmiechom i dobrej zabawie.

Nasze przedszkolaki po wakacyjnej przerwie nie mogły doczekać się pierwszych w tym roku szkolnym zajęć zumby. Prowadząca, Pani Kasia, przygotowała nowe, ciekawe figury i tańce, które bardzo spodobały się dzieciom a tęskniącym za mamą maluszkom pozwoliły się zrelaksować i zapomnieć, że tęsknią:))

12 września obchodziliśmy przedszkolny " Dzień bez słodyczy", a dwa dni później Żaczki samodzielnie przygotowywały śniadanko w ramach projektu "Jemy zdrowo". Przy okazji tych wydarzeń odbyły się w grupach pogadanki oraz zajęcia propagujące zdrowy tryb życia i odżywiania.

W połowie miesiąca wszystkie przedszkolaki, przy sprzyjającej pogodzie, wyszły poza teren przedszkola, aby wziąć udział w akcji "Sprzątanie świata". Co roku, przy tej okazji uczymy dzieci ekologii nie tylko w salach zajęciowych ale właśnie poprzez pracę w terenie już od najmłodszych lat.

W tym miesiącu odwiedzili nasze przedszkole wspaniali goście. Pierwszy zawitał do nas bardzo przez dzieci lubiany Pan Magik z programem "Baśniowy Czarodziej". Zaprezentował szereg zadziwiających sztuczek, podczas których przedmioty znikały lub zamieniały się w zupełnie coś innego. Jak zawsze śmiechu było co nie miara:)) Pod koniec miesiąca odbyły się cykliczne "Spotkania z muzyką". Tym razem dzieci poznały bardzo ciekawie brzmiący instrument- fagot. Śpiewały przywitankę dzieńdobrynkę oraz bardzo lubianą piosenkę o jeżykach. Jak zawsze było wesoło i bardzo muzycznie.

Zapraszamy do galerii!