Archiwum wydarzeń

Podsumowanie czerwca.

     Wszystkim i małym i dużym czerwiec kojarzy się z Dniem Dziecka i Wakacjami. W naszym przedszkolu oczywiście nie zabrakło atrakcji dla dzieci w dniu ich święta. W ogrodzie przedszkolnym wszystkie Żaki odtańczyły kilka tańców na zajęciach Zumby. Tak bardzo im się podobało, że nie chciały wypuścić Pani Kasi z przedszkola:)) Dzieci robiły także ogromne bańki mydlane, bawiły się przy muzyce a kilka Pań z przedszkola na ich buziach malowało piękne batmany, speidermany, hello kitty, kotki i motylki :)) Dzień Dziecka nasze Żaki z czterech starszych grup świętowały również na wycieczce w "Loopy' s World". To największa sala zabaw, która znajduje się na Wrocławskich Bielanach. Szaleństwom nie było końca! Dzieciaki pokonywały rozmaite przeszkody, wspinały się na „małpie gaje”, by potem zjeżdżać pokręconymi ślizgawkami...Radość była przeogromna! W drodze powrotnej w autokarze zmęczenie dało o sobie znać i prawie wszystkie przedszkolaki ucinały sobie drzemkę. Najmłodsza grupa "Jagódki" także świetnie bawiła się w oławskiej sali zabaw "Papaja". Choć powrotny spacer troszkę się maluchom dłużył, to i tak dzielnie się spisały i na obiadek punktualnie zdążyły:))

     2 czerwca zostały przeprowadzone zajęcia w grupach pt. " Inny- nie znaczy gorszy". Przedszkolaki dowiedziały się o tym, że na świecie żyją ludzie niepełnosprawni ruchowo, niewidomi czy też głusi, i że są takimi samymi ludźmi jak my.

     3 czerwca odbył się coroczny Rodzinny Piknik Sportowy "Zdrowa Rodzinka". Celem imprezy było propagowanie aktywności fizycznej wśród przedszkolaków i ich rodziców oraz aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Piknik rozpoczął się rozgrzewką w postaci zumby. Następnie każda grupa wraz z wychowawcą brała udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych. Dla wszystkich sportowców został przygotowany poczęstunek w postaci ciast, napojów, grilla oraz atrakcje, takie jak: zamki dmuchane, malowanie twarzy i bańki mydlane.

     W czerwcu odbyły się także zaległe uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z grupy "Kaczuszek" i "Motylków" przygotowały piękne programy artystyczne. Wierszyki dla mamy i taty, piosenki o nich i dla nich, a nawet występ orkiestry przedszkolaków i greckie tańce. Potem były życzenia i rozdanie zrobionych przez dzieci prezentów oraz uściski ukochanych rodziców. Najmłodsza grupa "Jagódki" przedstawienie dla rodziców połączyła z jakże ważną uroczystością, jaką jest Pasowanie na przedszkolaka. Nie obyło się bez łez wzruszenia, ale także nie zabrakło łez ze śmiechu. Zwłaszcza ukłony dzieci wzbudzały powszechną wesołość. Po uroczystościach przedszkolaki rozdały rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

     W tym miesiącu ostatni raz przed wakacjami odbyło się "Spotkanie z muzyką". Tym razem przyjechali do nas muzycy, którzy zagrali na Banjo i Gitarze Basowej. Tematem przewodnim tego spotkania były wakacje tak długo już przez wszystkich wyczekiwane. Jak zawsze było muzycznie i bardzo wesoło.

     Czerwiec to w przedszkolu także czas pożegnania najstarszych grup "Biedronek" i "Rybek". Przedszkolaki przygotowały program artystyczny, który zaczęły od uroczystego poloneza.Następnie zaprezentowały taniec disco i piosenki w języku niemieckim i angielskim. Rodzicom łezka w oku się zakręciła. W końcu to już nie przedszkolaki, ale przyszli uczniowie ostatni raz występują w swoim przedszkolu. Po oficjalnej części nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród oraz podziękowania.  Udanych wakacji !!!


Podsumowanie maja

       Jak co miesiąc, w pierwszy czwartek, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Smakowite kanapeczki z szyneczką, serkiem i pełne zdrowych warzyw migiem znikały z talerzyków. Odbyły się także cykliczne, bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. A dzień 15 maja ogłosiliśmy w naszym przedszkolu ”Dniem bez cukru i słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
     Na zaproszenie Miejskiej Komendy Straży Pożarnej, dzieci z grupy "Kaczuszek" wybrały się z wizytą do remizy. Tam strażacy przygotowali dla maluchów wiele niecodziennych atrakcji. Było lanie wody z węża, pokonywanie toru przeszkód, włączanie syreny alarmowej , przymierzanie hełmów oraz zjeżdżanie z rury, co było nie lada frajdą:)
     Zaprosiliśmy też gości do naszego przedszkola. Przyjechali do nas aktorzy z bardzo śmiesznym teatrzykiem pt." Wilk i zając w mieście". Główny bohater wilk wybrał się pociągiem na podbój Warszawy. Zwiedził dworzec kolejowy, warszawskie ZOO, a na koniec wycieczki trafił do sali ćwiczeń. Po wszystkich tych miejscach oprowadzał go zając. Obaj przeżywali bardzo zabawne przygody co naszym Żaczkom niezmiernie się podobało. Muzycznie i wiosennie zaprezentowały nam się skrzypce na cyklicznych "Spotkaniach z muzyką". Tematem przewodnim spotkania były ryby i szum morskich fal.
     Nasza Pani Gosia, która pracuje w przedszkolnej kuchni jest także pszczelarką. Bardzo chciała przybliżyć przedszkolakom świat pszczół i opowiedzieć o tym, jak powstaje miód. W tym celu przywiozła ze sobą pusty ul i pokazała wszystkim dzieciom jak on wygląda od środka!!! Żaczki były zaciekawione akcesoriami, które przyniosła ze sobą Pani pszczelarz, a były to m. in. podkurzacze, ubiór pszczelarza i prawdziwe plastry miodu z ula! Pani Gosia opowiadała także o wartościach miodu i przekonywała, że lepiej stosować miód zamiast cukru.
     Tradycją stały się w naszym przedszkolu zmagania lekkoatletyczne oraz pomiary sprawnościowe przedszkolaków. Na zajęciach w-fu, pod bacznym okiem pana Patryka, dzieci wykonywały takie konkurencje jak: bieg przez płotki, rzut piłeczką, bieg na czas, zwis na linie czy też skok w dal z miejsca i z rozbiegu. Wszystkie wyniki zostały odnotowane i porównane z tymi z jesieni. Trzeba przyznać, że nasze Żaki rozwijają się sportowo i biją swoje własne rekordy:)
     Wielkim wydarzeniem dla naszych przedszkolaków okazał się III Przedszkolny Bieg Żaka. Odbył się on 26 maja w parku miejskim. Celem imprezy było propagowanie sportu wśród najmłodszych. Maluchy pokonywały trasy zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Po biegach wręczono medale zwycięzcom a wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
     Największe emocje wśród dzieci wzbudziły przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Grupy "Biedronek" i " Rybek" przygotowały piękne programy artystyczne. Były wierszyki dla rodziców, piosenki, a także tańce. Nie obyło się bez łez wzruszenia, ale także nie zabrakło śmiechu. Zwłaszcza ukłony dzieci wzbudzały powszechną wesołość. Po uroczystościach przedszkolaki rozdały rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i wszyscy mogli częstować się słodkościami.
Zapraszamy do galerii..:)


Podsumowanie kwietnia.

        Tegoroczny kwiecień stał pod znakiem konkursów i wycieczek. Najstarsza grupa "Biedronek" wybrała się na bardzo ciekawe warsztaty do wrocławskiego Humanitarium. Tamtejsze ogrody doświadczeń wywarły ogromne wrażenie na naszych przedszkolakach. Grupy "Kaczuszek", " Motylków" i "Rybek" pojechały do Afrykarium zgłębiać podwodne tajemnice wspaniałych ryb, żółwi, rekinów i płaszczek.
        Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się także do oławskiego schroniska dla zwierząt. Mogliśmy tam zobaczyć jak mieszkają bezdomne psy i koty. Przekazaliśmy wszystkie dary zgromadzone podczas zbiórki w naszym przedszkolu i wyprowadziliśmy pieski na spacer, co okazało się wielką frajdą dla dzieci.
       Grupy 'Biedronek" i "Rybek" wzięły udział w pięknym muzycznym wydarzeniu, jakim był Wiosenny Koncert w Oławskiej Szkole Muzycznej. Swoje umiejętności prezentowały dzieci i młodzież ucząca się grać na różnych instrumentach: skrzypce, fortepian, trąbka, flet poprzeczny, perkusja, wiolonczela i akordeon. Żaki nauczone uważnego słuchania podczas comiesięcznych przedszkolnych „Spotkań z muzyką”, grzecznie wysłuchały koncertu nagradzając muzyków gromkimi oklaskami i spontanicznym „brawo!!!”.
        W kwietniu odwiedzili nas liczni goście. Aktorzy z teatrzykiem pt. "Kot w butach" zachwycili innowacyjnym przedstawieniem znanej dzieciom bajki. Jak zwykle wszystkim bardzo się podobało, co widać było po roześmianych buziach. Muzycy z cyklicznych "Spotkań z muzyką" tym razem zapoznali dzieci z puzonem, jego budową i pięknym, charakterystycznym brzmieniem. Największe wrażenie na przedszkolakach zrobili jednak goście bardzo niecodzienni. Odwiedziły nas bowiem wspaniałe psiaki-przedszkolaki ze swoim trenerem. Dzieci mogły zobaczyć sprytne sztuczki wykonywane przez psy. Dowiadywały się też, jak dbać o psa i jak zachować się w sytuacji zagrożenia atakiem zwierzęcia.
      Tydzień przed świętami ogłoszony został konkurs na najładniejszą ozdobę Wielkanocną wykonaną przez dzieci razem z rodzicami. Prawdziwe dzieła sztuki ozdobiły główny hol przedszkola! Prace były wyjątkowo piękne i pomysłowe. O wyborze najlepszych zadecydowało głosowanie, w którym brała udział cała społeczność przedszkolna..
      22 kwietnia obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. Od rana wszyscy uczyli się segregacji śmieci, robili plakaty o ratowaniu zanieczyszczonej planety, a potem zakasali rękawy i wzięli się za sprzątanie terenu najbliższej okolicy. Dzieci spisały się na medal i szybko uzbierały kilka worków pełnych śmieci. Tego typu akcje mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska.
       Jak co miesiąc, odbyła się zumba dla dzieci, samodzielne przygotowanie zdrowych i smacznych kanapeczek oraz przedszkolny "Dzień bez cukru i słodyczy". Wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.

Zapraszamy do galerii.


Podsumowanie marca.

       W marcu dało się odczuć atmosferę oczekiwania na upragnioną wiosnę. Wszystkie wydarzenia i działania nastawione były na jej rychłe przyjście. W każdej grupie przedszkolaki wykonywały ozdoby i dekoracje wiosenne. Prace plastyczne wystawione w galeriach obfitowały w pierwsze wiosenne kwiatki i inne oznaki wiosny.
       Nasi goście, którzy odwiedzają przedszkole co miesiąc z cyklem " Spotkań z muzyką" także przygotowali dla nas piękne, wielobarwne przedstawienie pt. "Gdzie jesteś wiosenko?". Jak zwykle było bardzo muzycznie i tanecznie. Szczególnie zachwycił taniec Wiosenek z parasolkami. Nasze przedszkole odwiedzili także aktorzy z teatrzykiem pt. " Magiczny ołówek". Główni bohaterowie przedstawienia- zwierzątka, za pomocą magicznego zaczarowanego ołówka przemieszczały się w różne niezwykłe miejsca i przeżywały niezapomniane przygody.
      21 marca ulicami oławskiego rynku przeszedł kolorowy Korowód z marzannami. Każda grupa z naszego przedszkola wykonała swoją kukłę odchodzącej pani zimy. Barwny korowód z grzechotkami głośno witał upragnioną wiosnę:)
     Dzień później obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Wszyscy w przedszkolu ubraliśmy się na niebiesko. W grupach odbyły się ciekawe zajęcia o tym, czym dla nas jest woda, jak ważna jest w codziennym życiu, a także o tym , że brakuje jej milionom ludzi na całym świecie. Dzieci wykazały się wiedzą na temat oszczędzania wody a o jej życiodajnej roli opowiadała przedszkolakom zaproszona Pani dietetyk Paulina Lis.
     W tym miesiącu zorganizowaliśmy również przedszkolne konkursy: z wiedzy matematycznej dla starszych Żaków oraz „Wiem i potrafię” dla maluchów. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki potrafią sobie świetnie radzić z trudnymi i podchwytliwymi zadaniami, a sam udział w konkursach uczy je tego, jak się wygrywa i przegrywa.
     Tak jak w poprzednich miesiącach odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia Zumby, prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię. Dzieci z ogromną werwą i zapałem, starają się wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, dając upływ swoim emocjom i nieskończonej energii. W lutym odbyły się również lubiane przez dzieci zajęcia z robotyki. W czasie zajęć dzieciaki zadziwiały swoimi zdolnościami, determinacją i cierpliwością. Na koniec zajęć, jak zawsze wszystko co programowały i konstruowały zaczynało działać. Dzieci z ogromną niecierpliwością, czekają na kolejne wyzwania.
     Nie zapomniano również, o cyklicznych zajęciach i pogadankach na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc "Dnia bez cukru i słodyczy". Żaki już doskonale wiedzą, do czego prowadzi nadmierne spożywanie słodyczy, więc bez żadnych problemów potrafią rezygnować z ulubionych przysmaków.
Zapraszamy do galerii:)


Podsumowanie lutego.
        W lutym nie było czasu na nudę! Codziennie były nowe wyzwania: a to lepienie z masy solnej i plasteliny, a to pieczenie ciasteczek i gofrów. Dużo też było malowania, wydzierania i sklejania...Jednak najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem lutego był bal karnawałowy. W tym dniu przedszkole opanowały przeróżne postaci z bajek i nie tylko...Bawiły się księżniczki, Elsy z Krainy Lodu, speidermeny, batmany oraz wróżki, elfy, biedronki i pszczółki:)) Nawet wszystkie Panie przebrały się, ku zdziwieniu dzieci. Zabawa była wspaniała, a wrażenia niezapomniane. Następny bal już za rok!
       Tak jak w poprzednich miesiącach, także i w lutym odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia z zumby prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię Wojdyłę. Odbyły się także cykliczne zajęcia i pogadanki na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc przedszkolnego "Dnia bez cukru i słodyczy". Żaczki przygotowywały także samodzielnie śniadanko, ucząc się przy tym zasad zdrowego odżywiania.
        W lutym przedszkolaki z grupy "Kaczuszek", "Motylków", "Rybek" i "Biedronek" zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na zaległe przedstawienia z okazji ich święta. Niejedna babcia i niejeden dziadek wzruszyli się oglądając występy swoich wnucząt. Były piękne wiersze i życzenia, skoczne piosenki, a nawet tańce. Potem wszyscy częstowali się słodkościami, za które dziękujemy wspierającym nas rodzicom:))
        W tym miesiącu na "Spotkaniu z muzyką" na klarnecie zagrał dla nas pan klarnecista. Piękne brzmienie instrumentu bardzo zaciekawiło wszystkie przedszkolaki. Najbardziej podobała im się piosenka o zdrowej kaszy, a także ciekawe efekty dźwiękowe jakie daje ten instrument. Śmiechu było co nie miara.:)) Odwiedzili nas także aktorzy z przedstawieniem pt." Miś podróżnik". Główny bohater Miś Zdziś zapragnął udać się w świat. Dotarł do Japonii i tam poprzez zabawę poznawał język oraz zwyczaje tego kraju. Przedszkolaki jak zawsze czynnie brały udział w przedstawieniu. Żywo reagowały na muzykę, a i aktorzy często zapraszali je na scenę.
Zapraszamy do galerii >>>.


Podsumowanie stycznia.

Jak co roku w styczniu, nasze przedszkole zorganizowało akcję " Dokarmiamy zwierzęta zimą". Przez cały miesiąc przedszkolaki przynosiły żywność oraz różne akcesoria przeznaczone dla psów i kotów z Oławskiego Schroniska. Gdy tylko pogoda na to pozwalała, Żaczki wraz ze swoimi paniami spacerowały do parku i nad Oławkę, aby także ptakom nasypać ziarna i pomóc przetrwać trudny zimowy czas.

W dniach 13-15 stycznia organizowaliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za hojne wsparcie tej kwesty.

16 stycznia odwiedzili nas artyści z przedstawieniem teatralnym pt. "O rycerzu, który księżniczkę ratował". Spektakl bardzo się dzieciom spodobał. Aktorzy wybierali niektóre dzieci do uczestnictwa w przedstawieniu, uczyli krótkich piosenek a nawet "brali na barana" i powozili jak na koniku. Śmiechu było co nie miara, aż żal było wracać do sali:))

Kilka dni później do "Żaka" zawitali inni goście. Byli to artyści z Filharmonii Wrocławskiej. Dzięki nim przenieśliśmy się w odległe czasy średniowiecza wraz z przedstawieniem p.t. " Na królewskim balu". Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć stroju księżniczki, księcia a nawet błazna. Poznały też średniowieczną muzykę. Była to bardzo ciekawie przedstawiona lekcja historii dla najmłodszych.

Pod koniec stycznia przedszkolaki uczestniczyły w comiesięcznych „Spotkaniach z muzyką”. Tym razem instrumentem przewodnim była trąbka. Dzieci zapoznały się z budową instrumentu oraz wysłuchały kilku utworów granych na trąbce . Jak zawsze było to muzykowanie na wesoło:)

zapraszamy do galerii >>>


Podsumowanie grudnia.

Już od początku miesiąca zapanowała w przedszkolu świąteczna atmosfera. Ubieraliśmy choinki, przyozdabialiśmy okna i korytarze. W blasku kolorowych światełek dzieci intensywnie przygotowywały się do Jasełek. Ćwiczyły swoje role, śpiewały kolędy i piosenki o zimie. W każdej grupie z pomocą pań, przedszkolaki wypiekały pierniczki i słodziutkie smakołyki i czekały na Świętego Mikołaja:). 6 grudnia od samego rana Żaki nasłuchiwały dzwoneczków i raz po raz spoglądały do okien, czy już przybył. Mikołaj oczywiście nie zawiódł i każdy przedszkolak otrzymał paczkę z prezentami.

12 grudnia nasze przedszkole odwiedzili kolejni goście. Przyjechali do nas aktorzy z teatrzykiem p.t "Czerwony Kapturek". Jak zwykle przedszkolna publiczność podziwiała głównych bohaterów słynnej bajki i nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Nieustannie propagujemy w naszym przedszkolu zdrowy styl życia. Niemal codziennie podejmujemy różne działania, które temu sprzyjają. Nawet przy każdorazowym pobycie dzieci w toalecie, kładziemy nacisk na zachowanie higieny rąk i zdrowe nawyki. W różnorodny sposób przypominamy naszym podopiecznym jak ważna jest higiena, zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. W związku z tym , jak co miesiąc odbyła się zumba dla dzieci, samodzielne przygotowanie zdrowych i smacznych kanapeczek oraz przedszkolny "Dzień bez cukru i słodyczy".

Tuż przed świętami odbyły się przedstawienia Jasełkowe z udziałem naszych małych artystów. W blasku gwiazdy betlejemskiej, na tle pięknie wykonanej szopki dzieci pięknie śpiewały kolędy, recytowały wiersze dla Jezuska i odgrywały przypisane im role pastuszków, aniołków i króli. Zapanowała magiczna, pełna wzruszeń atmosfera. Jak zawsze było pięknie :)

Grudzień za sprawą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, stał się także miesiącem, w którym częściej pomagamy drugiemu człowiekowi. I my w przedszkolu zajęliśmy się taką działalnością dobroczynną. Już drugi rok z rzędu zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla konkretnej rodziny w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Jak zwykle hojność rodziców i pracowników przedszkola była ogromna. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy. Do Siego Roku!!!

Zapraszamy do galerii :)


Podsumowanie listopada.

W naszym przedszkolu miesiąc listopad obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Tradycyjnie odbyło się samodzielne przygotowywanie kanapek, zajęcia zumby oraz "Dzień bez cukru i słodyczy", a wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.

Z okazji Święta Niepodległości najstarsze Żaki z grupy "Biedronek" i "Rybek" udały się pod Pomnik Losów Ojczyzny . Złożyły specjalnie przygotowane na tę okazję wiązanki kwiatów oraz uroczyście odśpiewały hymn państwowy. Także młodsze przedszkolaki w tym dniu uczyły się co to jest patriotyzm, wykonywały papierowe flagi i biało-czerwone kotyliony.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był, po raz pierwszy obchodzonym w przedszkolu, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypadał 21 listopada. Można było na specjalnie przygotowanym drzewie pozdrowień umieścić kolorowe serduszko z miłym słowem, bądź rysunkiem. Rodzicom rozdawaliśmy serduszkowe kotyliony z pozdrowieniami oraz częstowaliśmy się wszyscy ciasteczkami upieczonymi przez grupę "Kaczuszek". Każdy dla każdego w przedszkolu starał się być bardzo miłym i sympatycznym.

Na comiesięcznym "Spotkaniu z muzyką" zaprezentowała się wiolonczela. Jej piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu...dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze było dużo dobrego humoru i pozytywnych emocji. Muzyka łagodzi obyczaje:))

Długo wyczekiwanym wydarzeniem był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje najukochańsze przytulaki. Odbyły się zwariowane tańce, przyjęcie ciasteczkowe dla misiów i przedszkolaków oraz różne gry i zabawy z udziałem misiów. Z tym dniem związane też było wyjście grupy "Kaczuszek" i "Motylków" do Biblioteki Miejskiej w Ratuszu. Tam także przygotowano "misiowe" zabawy, gry oraz piosenki.

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatrzykiem p.t. "Królewna Śnieżka". Jak zwykle widownia bawiła się świetnie, tym bardziej, że niektóre dzieci brały czynny udział w przedstawieniu. Zawsze, gdy odwiedza nasze przedszkole Magik, dzieci są zachwycone występem. Nie inaczej było     i w tym miesiącu. Przyjechał do nas młody mistrz- czarodziej, uczetnik show "Mam talent". Zadziwiał sztuczkami, których dzieci jeszcze w przedszkolu nie widziały. Do swoich trików używał nawet gołębi. Zabawa była przednia, a po skończonym występie, dzieci nagrodziły pana Magika gromkimi brawami.

28 listopada cztery grupy wybrały się do teatru Nowe Horyzonty we Wrocławiu na przedstawienie p.t. "Baśnie Braci Grimm". Aktorzy w zabawny i humorystyczny sposób przybliżali dzieciom piękne baśnie. Scenografia oraz niezwykłe iluminacje świetlne wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Po skończonym przedstawieniu przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Tradycyjnie w ostatni dzień listopada w każdej grupie odbyły się Andrzejki. Panie przygotowały dla milusińskich wróżby, zabawy a nawet lanie wosku. Ten dzień obfitował w moc wrażeń i dobrą zabawę.

Zapraszamy do galerii:))


Podsumowanie października ...         

         W październiku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne z liści, ludziki z kasztanów, pacynki z korzeni marchwi, pietruszki czy nawet selera. Grupa „Biedronek” piekła ciasto marchewkowe, „Rybki” gotowały zupę warzywną a „Kaczuszki” razem z Panią Natalią zrobiły batoniki z ziaren oraz upiekły chleb wieloziarnisty. Smakowite zapachy roznosiły się po całym przedszkolu.:)Podsumowanie

         W myśl zasady „Jemy i żyjemy zdrowo”- jak co miesiąc, w pierwszy czwartek, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Smakowite kanapeczki z szyneczką, serkiem i pełne zdrowych warzyw migiem znikały z talerzyków. Odbyły się także cykliczne, bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. A dzień 14 października ogłosiliśmy naszym przedszkolu ”Dniem bez cukru i słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.

       W tym miesiącu „Spotkanie z muzyką” w rytmie rock and rolla roztańczyło całe przedszkole:) Piosenki o jesieni, w mocnych aranżacjach bardzo podobały się przedszkolakom. Jak zawsze było muzycznie i bardzo wesoło.
Przyjechali do nas także aktorzy z teatrzykiem pt. „Eko-Bartek”. Główny bohater- miś Bartek uczył dzieci jak segregować śmieci i do jakich pojemników je wyrzucać. Miał też swoich pomocników: motyla Antka i pasikonika Julka. Cała trójka wraz z kilkorgiem dzieci wybranych z widowni pięknie posprzątali łąki nad strumieniem i skwer z fontanną. Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom, które nagrodziły artystów gromkimi brawami.

         Pod koniec października dwie najstarsze grupy „Rybek” i „Biedronek” wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyprawy było Centrum Wiedzy o Wodzie- HYDROPOLIS. W bardzo ciekawy sposób Pan Przewodnik opowiadał przedszkolakom o istotach żyjących na dnie oceanu, o rekinach, żółwiach i potworach zamieszkujących bezkresne głębiny. Największą atrakcją okazał się batyskaf, do którego mogły wejść i choć troszkę poczuć, jak to jest w łodzi podwodnej. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o tym, jakie znaczenie ma woda dla naszego życia i w ogóle skąd wzięła się na Ziemi.
       Młodsze grupy „Kaczuszek” i „Motylków” wybrały się także do Wrocławia, do KOLEJKOWA. Zwiedzając ruchome makiety kolejowe świetnie się bawiły, co było głównym celem wycieczki. W drodze powrotnej, w autokarze, opowiadały sobie nawzajem czego mogły dotknąć i czym się pobawić.

Zapraszamy do galerii:)


Podsumowanie września...

       Pierwsze dni września były dla wszystkich przedszkolaków dużym przeżyciem. Starszaki z chęcią wróciły po wakacjach do swoich ulubionych pań, kolegów, koleżanek oraz zabawek. Maluszki przechodziły w tych dniach adaptację, podczas której dzieciom i ich rodzicom towarzyszyły wielkie emocje. Pierwsze rozstania, wyczekiwanie oraz łzy sprawiły, że nie był to łatwy czas w życiu przedszkola. Jednak z upływem czasu maluszki zaczęły wykonywać pierwsze prace plastyczne, śpiewać piosenki, poznawać nowych kolegów i koleżanki. Łezki zastąpił uśmiech i chęć do fajnej zabawy.

      Już od pierwszych dni przedszkolaki promowały zdrowy styl życia i odżywiania samodzielnie przygotowując kanapki, obchodząc "Dzień bez cukru i słodyczy" oraz uczestnicząc w zajęciach zumby.

       Tradycyjnie już od początku roku szkolnego na zajęciach w-fu nasze Żaki brały udział w zmaganiach lekkoatletycznych. Pan Patryk dokonywał pomiarów sprawnościowych w takich konkurencjach jak bieg przez płotki, rzut piłeczką czy zwis na linie. Wszystkie wyniki zostały odnotowane lecz nie należy brać ich zbyt dosłownie;)

      Po wakacjach wróciliśmy także do naszych cyklicznych " Spotkań z muzyką". Tym razem nasze przedszkole odwiedzili muzycy grający na akordeonie. Było muzycznie i bardzo skocznie, bowiem królowała skoczna polka. Na koniec przedszkolaki podziękowały za koncert gromkimi brawami.

       "Z magią na wesoło"- z bardzo zabawnym ale i bardzo ciekawym pokazem iluzji odwiedził nasze przedszkole pan magik. Przeniósł wszystkie dzieci w swiat magii i czarów. Sprawiał, że nieoczekiwanie przedmioty znikały i pojawiały się w zupełnie innych miejscach. Dzieci były zachwycone!

       Jak co roku we wrześniu odbyło się "sprzątanie świata" . Tym razem pod hasłem "Podaj dalej...drugie życie odpadów". Przedszkolaki zapoznały się z tematyką segregacji śmieci, ochroną środowiska ale największą frajdę miały z tego, że własnoręcznie, wraz ze swoimi paniami, mogły posprzątać okolice przedszkola. Starszaki wybrały się nawet do parku miejskiego i na pobliskie "miasteczko".

      W tym roku szkolnym nowością w naszym przedszkolu są zajęcia robotyki. Odbyły się już pierwsze i wszystkie dzieci były zachwycone. Z wielkim zaangażowaniem i skupieniem budowały z klocków konstrukcje widoczne na ekranach laptopów. Po skończonych zajęciach już dopytywały kiedy będą następne.

Zapraszamy do galerii.