Archiwum wydarzeń

Podsumowanie maja

       Jak co miesiąc, w pierwszy czwartek, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Smakowite kanapeczki z szyneczką, serkiem i pełne zdrowych warzyw migiem znikały z talerzyków. Odbyły się także cykliczne, bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. A dzień 15 maja ogłosiliśmy w naszym przedszkolu ”Dniem bez cukru i słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
     Na zaproszenie Miejskiej Komendy Straży Pożarnej, dzieci z grupy "Kaczuszek" wybrały się z wizytą do remizy. Tam strażacy przygotowali dla maluchów wiele niecodziennych atrakcji. Było lanie wody z węża, pokonywanie toru przeszkód, włączanie syreny alarmowej , przymierzanie hełmów oraz zjeżdżanie z rury, co było nie lada frajdą:)
     Zaprosiliśmy też gości do naszego przedszkola. Przyjechali do nas aktorzy z bardzo śmiesznym teatrzykiem pt." Wilk i zając w mieście". Główny bohater wilk wybrał się pociągiem na podbój Warszawy. Zwiedził dworzec kolejowy, warszawskie ZOO, a na koniec wycieczki trafił do sali ćwiczeń. Po wszystkich tych miejscach oprowadzał go zając. Obaj przeżywali bardzo zabawne przygody co naszym Żaczkom niezmiernie się podobało. Muzycznie i wiosennie zaprezentowały nam się skrzypce na cyklicznych "Spotkaniach z muzyką". Tematem przewodnim spotkania były ryby i szum morskich fal.
     Nasza Pani Gosia, która pracuje w przedszkolnej kuchni jest także pszczelarką. Bardzo chciała przybliżyć przedszkolakom świat pszczół i opowiedzieć o tym, jak powstaje miód. W tym celu przywiozła ze sobą pusty ul i pokazała wszystkim dzieciom jak on wygląda od środka!!! Żaczki były zaciekawione akcesoriami, które przyniosła ze sobą Pani pszczelarz, a były to m. in. podkurzacze, ubiór pszczelarza i prawdziwe plastry miodu z ula! Pani Gosia opowiadała także o wartościach miodu i przekonywała, że lepiej stosować miód zamiast cukru.
     Tradycją stały się w naszym przedszkolu zmagania lekkoatletyczne oraz pomiary sprawnościowe przedszkolaków. Na zajęciach w-fu, pod bacznym okiem pana Patryka, dzieci wykonywały takie konkurencje jak: bieg przez płotki, rzut piłeczką, bieg na czas, zwis na linie czy też skok w dal z miejsca i z rozbiegu. Wszystkie wyniki zostały odnotowane i porównane z tymi z jesieni. Trzeba przyznać, że nasze Żaki rozwijają się sportowo i biją swoje własne rekordy:)
     Wielkim wydarzeniem dla naszych przedszkolaków okazał się III Przedszkolny Bieg Żaka. Odbył się on 26 maja w parku miejskim. Celem imprezy było propagowanie sportu wśród najmłodszych. Maluchy pokonywały trasy zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Po biegach wręczono medale zwycięzcom a wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
     Największe emocje wśród dzieci wzbudziły przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Grupy "Biedronek" i " Rybek" przygotowały piękne programy artystyczne. Były wierszyki dla rodziców, piosenki, a także tańce. Nie obyło się bez łez wzruszenia, ale także nie zabrakło śmiechu. Zwłaszcza ukłony dzieci wzbudzały powszechną wesołość. Po uroczystościach przedszkolaki rozdały rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i wszyscy mogli częstować się słodkościami.
Zapraszamy do galerii..:)


Podsumowanie kwietnia.

        Tegoroczny kwiecień stał pod znakiem konkursów i wycieczek. Najstarsza grupa "Biedronek" wybrała się na bardzo ciekawe warsztaty do wrocławskiego Humanitarium. Tamtejsze ogrody doświadczeń wywarły ogromne wrażenie na naszych przedszkolakach. Grupy "Kaczuszek", " Motylków" i "Rybek" pojechały do Afrykarium zgłębiać podwodne tajemnice wspaniałych ryb, żółwi, rekinów i płaszczek.
        Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się także do oławskiego schroniska dla zwierząt. Mogliśmy tam zobaczyć jak mieszkają bezdomne psy i koty. Przekazaliśmy wszystkie dary zgromadzone podczas zbiórki w naszym przedszkolu i wyprowadziliśmy pieski na spacer, co okazało się wielką frajdą dla dzieci.
       Grupy 'Biedronek" i "Rybek" wzięły udział w pięknym muzycznym wydarzeniu, jakim był Wiosenny Koncert w Oławskiej Szkole Muzycznej. Swoje umiejętności prezentowały dzieci i młodzież ucząca się grać na różnych instrumentach: skrzypce, fortepian, trąbka, flet poprzeczny, perkusja, wiolonczela i akordeon. Żaki nauczone uważnego słuchania podczas comiesięcznych przedszkolnych „Spotkań z muzyką”, grzecznie wysłuchały koncertu nagradzając muzyków gromkimi oklaskami i spontanicznym „brawo!!!”.
        W kwietniu odwiedzili nas liczni goście. Aktorzy z teatrzykiem pt. "Kot w butach" zachwycili innowacyjnym przedstawieniem znanej dzieciom bajki. Jak zwykle wszystkim bardzo się podobało, co widać było po roześmianych buziach. Muzycy z cyklicznych "Spotkań z muzyką" tym razem zapoznali dzieci z puzonem, jego budową i pięknym, charakterystycznym brzmieniem. Największe wrażenie na przedszkolakach zrobili jednak goście bardzo niecodzienni. Odwiedziły nas bowiem wspaniałe psiaki-przedszkolaki ze swoim trenerem. Dzieci mogły zobaczyć sprytne sztuczki wykonywane przez psy. Dowiadywały się też, jak dbać o psa i jak zachować się w sytuacji zagrożenia atakiem zwierzęcia.
      Tydzień przed świętami ogłoszony został konkurs na najładniejszą ozdobę Wielkanocną wykonaną przez dzieci razem z rodzicami. Prawdziwe dzieła sztuki ozdobiły główny hol przedszkola! Prace były wyjątkowo piękne i pomysłowe. O wyborze najlepszych zadecydowało głosowanie, w którym brała udział cała społeczność przedszkolna..
      22 kwietnia obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. Od rana wszyscy uczyli się segregacji śmieci, robili plakaty o ratowaniu zanieczyszczonej planety, a potem zakasali rękawy i wzięli się za sprzątanie terenu najbliższej okolicy. Dzieci spisały się na medal i szybko uzbierały kilka worków pełnych śmieci. Tego typu akcje mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska.
       Jak co miesiąc, odbyła się zumba dla dzieci, samodzielne przygotowanie zdrowych i smacznych kanapeczek oraz przedszkolny "Dzień bez cukru i słodyczy". Wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.

Zapraszamy do galerii.


Podsumowanie marca.

       W marcu dało się odczuć atmosferę oczekiwania na upragnioną wiosnę. Wszystkie wydarzenia i działania nastawione były na jej rychłe przyjście. W każdej grupie przedszkolaki wykonywały ozdoby i dekoracje wiosenne. Prace plastyczne wystawione w galeriach obfitowały w pierwsze wiosenne kwiatki i inne oznaki wiosny.
       Nasi goście, którzy odwiedzają przedszkole co miesiąc z cyklem " Spotkań z muzyką" także przygotowali dla nas piękne, wielobarwne przedstawienie pt. "Gdzie jesteś wiosenko?". Jak zwykle było bardzo muzycznie i tanecznie. Szczególnie zachwycił taniec Wiosenek z parasolkami. Nasze przedszkole odwiedzili także aktorzy z teatrzykiem pt. " Magiczny ołówek". Główni bohaterowie przedstawienia- zwierzątka, za pomocą magicznego zaczarowanego ołówka przemieszczały się w różne niezwykłe miejsca i przeżywały niezapomniane przygody.
      21 marca ulicami oławskiego rynku przeszedł kolorowy Korowód z marzannami. Każda grupa z naszego przedszkola wykonała swoją kukłę odchodzącej pani zimy. Barwny korowód z grzechotkami głośno witał upragnioną wiosnę:)
     Dzień później obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Wszyscy w przedszkolu ubraliśmy się na niebiesko. W grupach odbyły się ciekawe zajęcia o tym, czym dla nas jest woda, jak ważna jest w codziennym życiu, a także o tym , że brakuje jej milionom ludzi na całym świecie. Dzieci wykazały się wiedzą na temat oszczędzania wody a o jej życiodajnej roli opowiadała przedszkolakom zaproszona Pani dietetyk Paulina Lis.
     W tym miesiącu zorganizowaliśmy również przedszkolne konkursy: z wiedzy matematycznej dla starszych Żaków oraz „Wiem i potrafię” dla maluchów. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki potrafią sobie świetnie radzić z trudnymi i podchwytliwymi zadaniami, a sam udział w konkursach uczy je tego, jak się wygrywa i przegrywa.
     Tak jak w poprzednich miesiącach odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia Zumby, prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię. Dzieci z ogromną werwą i zapałem, starają się wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, dając upływ swoim emocjom i nieskończonej energii. W lutym odbyły się również lubiane przez dzieci zajęcia z robotyki. W czasie zajęć dzieciaki zadziwiały swoimi zdolnościami, determinacją i cierpliwością. Na koniec zajęć, jak zawsze wszystko co programowały i konstruowały zaczynało działać. Dzieci z ogromną niecierpliwością, czekają na kolejne wyzwania.
     Nie zapomniano również, o cyklicznych zajęciach i pogadankach na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc "Dnia bez cukru i słodyczy". Żaki już doskonale wiedzą, do czego prowadzi nadmierne spożywanie słodyczy, więc bez żadnych problemów potrafią rezygnować z ulubionych przysmaków.
Zapraszamy do galerii:)


Podsumowanie lutego.
        W lutym nie było czasu na nudę! Codziennie były nowe wyzwania: a to lepienie z masy solnej i plasteliny, a to pieczenie ciasteczek i gofrów. Dużo też było malowania, wydzierania i sklejania...Jednak najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem lutego był bal karnawałowy. W tym dniu przedszkole opanowały przeróżne postaci z bajek i nie tylko...Bawiły się księżniczki, Elsy z Krainy Lodu, speidermeny, batmany oraz wróżki, elfy, biedronki i pszczółki:)) Nawet wszystkie Panie przebrały się, ku zdziwieniu dzieci. Zabawa była wspaniała, a wrażenia niezapomniane. Następny bal już za rok!
       Tak jak w poprzednich miesiącach, także i w lutym odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia z zumby prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię Wojdyłę. Odbyły się także cykliczne zajęcia i pogadanki na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc przedszkolnego "Dnia bez cukru i słodyczy". Żaczki przygotowywały także samodzielnie śniadanko, ucząc się przy tym zasad zdrowego odżywiania.
        W lutym przedszkolaki z grupy "Kaczuszek", "Motylków", "Rybek" i "Biedronek" zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na zaległe przedstawienia z okazji ich święta. Niejedna babcia i niejeden dziadek wzruszyli się oglądając występy swoich wnucząt. Były piękne wiersze i życzenia, skoczne piosenki, a nawet tańce. Potem wszyscy częstowali się słodkościami, za które dziękujemy wspierającym nas rodzicom:))
        W tym miesiącu na "Spotkaniu z muzyką" na klarnecie zagrał dla nas pan klarnecista. Piękne brzmienie instrumentu bardzo zaciekawiło wszystkie przedszkolaki. Najbardziej podobała im się piosenka o zdrowej kaszy, a także ciekawe efekty dźwiękowe jakie daje ten instrument. Śmiechu było co nie miara.:)) Odwiedzili nas także aktorzy z przedstawieniem pt." Miś podróżnik". Główny bohater Miś Zdziś zapragnął udać się w świat. Dotarł do Japonii i tam poprzez zabawę poznawał język oraz zwyczaje tego kraju. Przedszkolaki jak zawsze czynnie brały udział w przedstawieniu. Żywo reagowały na muzykę, a i aktorzy często zapraszali je na scenę.
Zapraszamy do galerii >>>.


Podsumowanie stycznia.

Jak co roku w styczniu, nasze przedszkole zorganizowało akcję " Dokarmiamy zwierzęta zimą". Przez cały miesiąc przedszkolaki przynosiły żywność oraz różne akcesoria przeznaczone dla psów i kotów z Oławskiego Schroniska. Gdy tylko pogoda na to pozwalała, Żaczki wraz ze swoimi paniami spacerowały do parku i nad Oławkę, aby także ptakom nasypać ziarna i pomóc przetrwać trudny zimowy czas.

W dniach 13-15 stycznia organizowaliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za hojne wsparcie tej kwesty.

16 stycznia odwiedzili nas artyści z przedstawieniem teatralnym pt. "O rycerzu, który księżniczkę ratował". Spektakl bardzo się dzieciom spodobał. Aktorzy wybierali niektóre dzieci do uczestnictwa w przedstawieniu, uczyli krótkich piosenek a nawet "brali na barana" i powozili jak na koniku. Śmiechu było co nie miara, aż żal było wracać do sali:))

Kilka dni później do "Żaka" zawitali inni goście. Byli to artyści z Filharmonii Wrocławskiej. Dzięki nim przenieśliśmy się w odległe czasy średniowiecza wraz z przedstawieniem p.t. " Na królewskim balu". Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć stroju księżniczki, księcia a nawet błazna. Poznały też średniowieczną muzykę. Była to bardzo ciekawie przedstawiona lekcja historii dla najmłodszych.

Pod koniec stycznia przedszkolaki uczestniczyły w comiesięcznych „Spotkaniach z muzyką”. Tym razem instrumentem przewodnim była trąbka. Dzieci zapoznały się z budową instrumentu oraz wysłuchały kilku utworów granych na trąbce . Jak zawsze było to muzykowanie na wesoło:)

zapraszamy do galerii >>>


Podsumowanie grudnia.

Już od początku miesiąca zapanowała w przedszkolu świąteczna atmosfera. Ubieraliśmy choinki, przyozdabialiśmy okna i korytarze. W blasku kolorowych światełek dzieci intensywnie przygotowywały się do Jasełek. Ćwiczyły swoje role, śpiewały kolędy i piosenki o zimie. W każdej grupie z pomocą pań, przedszkolaki wypiekały pierniczki i słodziutkie smakołyki i czekały na Świętego Mikołaja:). 6 grudnia od samego rana Żaki nasłuchiwały dzwoneczków i raz po raz spoglądały do okien, czy już przybył. Mikołaj oczywiście nie zawiódł i każdy przedszkolak otrzymał paczkę z prezentami.

12 grudnia nasze przedszkole odwiedzili kolejni goście. Przyjechali do nas aktorzy z teatrzykiem p.t "Czerwony Kapturek". Jak zwykle przedszkolna publiczność podziwiała głównych bohaterów słynnej bajki i nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Nieustannie propagujemy w naszym przedszkolu zdrowy styl życia. Niemal codziennie podejmujemy różne działania, które temu sprzyjają. Nawet przy każdorazowym pobycie dzieci w toalecie, kładziemy nacisk na zachowanie higieny rąk i zdrowe nawyki. W różnorodny sposób przypominamy naszym podopiecznym jak ważna jest higiena, zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. W związku z tym , jak co miesiąc odbyła się zumba dla dzieci, samodzielne przygotowanie zdrowych i smacznych kanapeczek oraz przedszkolny "Dzień bez cukru i słodyczy".

Tuż przed świętami odbyły się przedstawienia Jasełkowe z udziałem naszych małych artystów. W blasku gwiazdy betlejemskiej, na tle pięknie wykonanej szopki dzieci pięknie śpiewały kolędy, recytowały wiersze dla Jezuska i odgrywały przypisane im role pastuszków, aniołków i króli. Zapanowała magiczna, pełna wzruszeń atmosfera. Jak zawsze było pięknie :)

Grudzień za sprawą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, stał się także miesiącem, w którym częściej pomagamy drugiemu człowiekowi. I my w przedszkolu zajęliśmy się taką działalnością dobroczynną. Już drugi rok z rzędu zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla konkretnej rodziny w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Jak zwykle hojność rodziców i pracowników przedszkola była ogromna. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy. Do Siego Roku!!!

Zapraszamy do galerii :)


Podsumowanie listopada.

W naszym przedszkolu miesiąc listopad obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Tradycyjnie odbyło się samodzielne przygotowywanie kanapek, zajęcia zumby oraz "Dzień bez cukru i słodyczy", a wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.

Z okazji Święta Niepodległości najstarsze Żaki z grupy "Biedronek" i "Rybek" udały się pod Pomnik Losów Ojczyzny . Złożyły specjalnie przygotowane na tę okazję wiązanki kwiatów oraz uroczyście odśpiewały hymn państwowy. Także młodsze przedszkolaki w tym dniu uczyły się co to jest patriotyzm, wykonywały papierowe flagi i biało-czerwone kotyliony.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był, po raz pierwszy obchodzonym w przedszkolu, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypadał 21 listopada. Można było na specjalnie przygotowanym drzewie pozdrowień umieścić kolorowe serduszko z miłym słowem, bądź rysunkiem. Rodzicom rozdawaliśmy serduszkowe kotyliony z pozdrowieniami oraz częstowaliśmy się wszyscy ciasteczkami upieczonymi przez grupę "Kaczuszek". Każdy dla każdego w przedszkolu starał się być bardzo miłym i sympatycznym.

Na comiesięcznym "Spotkaniu z muzyką" zaprezentowała się wiolonczela. Jej piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu...dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze było dużo dobrego humoru i pozytywnych emocji. Muzyka łagodzi obyczaje:))

Długo wyczekiwanym wydarzeniem był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje najukochańsze przytulaki. Odbyły się zwariowane tańce, przyjęcie ciasteczkowe dla misiów i przedszkolaków oraz różne gry i zabawy z udziałem misiów. Z tym dniem związane też było wyjście grupy "Kaczuszek" i "Motylków" do Biblioteki Miejskiej w Ratuszu. Tam także przygotowano "misiowe" zabawy, gry oraz piosenki.

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatrzykiem p.t. "Królewna Śnieżka". Jak zwykle widownia bawiła się świetnie, tym bardziej, że niektóre dzieci brały czynny udział w przedstawieniu. Zawsze, gdy odwiedza nasze przedszkole Magik, dzieci są zachwycone występem. Nie inaczej było     i w tym miesiącu. Przyjechał do nas młody mistrz- czarodziej, uczetnik show "Mam talent". Zadziwiał sztuczkami, których dzieci jeszcze w przedszkolu nie widziały. Do swoich trików używał nawet gołębi. Zabawa była przednia, a po skończonym występie, dzieci nagrodziły pana Magika gromkimi brawami.

28 listopada cztery grupy wybrały się do teatru Nowe Horyzonty we Wrocławiu na przedstawienie p.t. "Baśnie Braci Grimm". Aktorzy w zabawny i humorystyczny sposób przybliżali dzieciom piękne baśnie. Scenografia oraz niezwykłe iluminacje świetlne wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Po skończonym przedstawieniu przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Tradycyjnie w ostatni dzień listopada w każdej grupie odbyły się Andrzejki. Panie przygotowały dla milusińskich wróżby, zabawy a nawet lanie wosku. Ten dzień obfitował w moc wrażeń i dobrą zabawę.

Zapraszamy do galerii:))


Podsumowanie października ...         

         W październiku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne z liści, ludziki z kasztanów, pacynki z korzeni marchwi, pietruszki czy nawet selera. Grupa „Biedronek” piekła ciasto marchewkowe, „Rybki” gotowały zupę warzywną a „Kaczuszki” razem z Panią Natalią zrobiły batoniki z ziaren oraz upiekły chleb wieloziarnisty. Smakowite zapachy roznosiły się po całym przedszkolu.:)Podsumowanie

         W myśl zasady „Jemy i żyjemy zdrowo”- jak co miesiąc, w pierwszy czwartek, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Smakowite kanapeczki z szyneczką, serkiem i pełne zdrowych warzyw migiem znikały z talerzyków. Odbyły się także cykliczne, bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. A dzień 14 października ogłosiliśmy naszym przedszkolu ”Dniem bez cukru i słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.

       W tym miesiącu „Spotkanie z muzyką” w rytmie rock and rolla roztańczyło całe przedszkole:) Piosenki o jesieni, w mocnych aranżacjach bardzo podobały się przedszkolakom. Jak zawsze było muzycznie i bardzo wesoło.
Przyjechali do nas także aktorzy z teatrzykiem pt. „Eko-Bartek”. Główny bohater- miś Bartek uczył dzieci jak segregować śmieci i do jakich pojemników je wyrzucać. Miał też swoich pomocników: motyla Antka i pasikonika Julka. Cała trójka wraz z kilkorgiem dzieci wybranych z widowni pięknie posprzątali łąki nad strumieniem i skwer z fontanną. Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom, które nagrodziły artystów gromkimi brawami.

         Pod koniec października dwie najstarsze grupy „Rybek” i „Biedronek” wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyprawy było Centrum Wiedzy o Wodzie- HYDROPOLIS. W bardzo ciekawy sposób Pan Przewodnik opowiadał przedszkolakom o istotach żyjących na dnie oceanu, o rekinach, żółwiach i potworach zamieszkujących bezkresne głębiny. Największą atrakcją okazał się batyskaf, do którego mogły wejść i choć troszkę poczuć, jak to jest w łodzi podwodnej. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o tym, jakie znaczenie ma woda dla naszego życia i w ogóle skąd wzięła się na Ziemi.
       Młodsze grupy „Kaczuszek” i „Motylków” wybrały się także do Wrocławia, do KOLEJKOWA. Zwiedzając ruchome makiety kolejowe świetnie się bawiły, co było głównym celem wycieczki. W drodze powrotnej, w autokarze, opowiadały sobie nawzajem czego mogły dotknąć i czym się pobawić.

Zapraszamy do galerii:)


Podsumowanie września...

       Pierwsze dni września były dla wszystkich przedszkolaków dużym przeżyciem. Starszaki z chęcią wróciły po wakacjach do swoich ulubionych pań, kolegów, koleżanek oraz zabawek. Maluszki przechodziły w tych dniach adaptację, podczas której dzieciom i ich rodzicom towarzyszyły wielkie emocje. Pierwsze rozstania, wyczekiwanie oraz łzy sprawiły, że nie był to łatwy czas w życiu przedszkola. Jednak z upływem czasu maluszki zaczęły wykonywać pierwsze prace plastyczne, śpiewać piosenki, poznawać nowych kolegów i koleżanki. Łezki zastąpił uśmiech i chęć do fajnej zabawy.

      Już od pierwszych dni przedszkolaki promowały zdrowy styl życia i odżywiania samodzielnie przygotowując kanapki, obchodząc "Dzień bez cukru i słodyczy" oraz uczestnicząc w zajęciach zumby.

       Tradycyjnie już od początku roku szkolnego na zajęciach w-fu nasze Żaki brały udział w zmaganiach lekkoatletycznych. Pan Patryk dokonywał pomiarów sprawnościowych w takich konkurencjach jak bieg przez płotki, rzut piłeczką czy zwis na linie. Wszystkie wyniki zostały odnotowane lecz nie należy brać ich zbyt dosłownie;)

      Po wakacjach wróciliśmy także do naszych cyklicznych " Spotkań z muzyką". Tym razem nasze przedszkole odwiedzili muzycy grający na akordeonie. Było muzycznie i bardzo skocznie, bowiem królowała skoczna polka. Na koniec przedszkolaki podziękowały za koncert gromkimi brawami.

       "Z magią na wesoło"- z bardzo zabawnym ale i bardzo ciekawym pokazem iluzji odwiedził nasze przedszkole pan magik. Przeniósł wszystkie dzieci w swiat magii i czarów. Sprawiał, że nieoczekiwanie przedmioty znikały i pojawiały się w zupełnie innych miejscach. Dzieci były zachwycone!

       Jak co roku we wrześniu odbyło się "sprzątanie świata" . Tym razem pod hasłem "Podaj dalej...drugie życie odpadów". Przedszkolaki zapoznały się z tematyką segregacji śmieci, ochroną środowiska ale największą frajdę miały z tego, że własnoręcznie, wraz ze swoimi paniami, mogły posprzątać okolice przedszkola. Starszaki wybrały się nawet do parku miejskiego i na pobliskie "miasteczko".

      W tym roku szkolnym nowością w naszym przedszkolu są zajęcia robotyki. Odbyły się już pierwsze i wszystkie dzieci były zachwycone. Z wielkim zaangażowaniem i skupieniem budowały z klocków konstrukcje widoczne na ekranach laptopów. Po skończonych zajęciach już dopytywały kiedy będą następne.

Zapraszamy do galerii.